Close
Saç Dökülmesine Karşı En Etkili 10 Şampuan

Saç Dökülmesine Karşı En Etkili 10 Şampuan

Saç Dökülmesinin Nedenleri
Saç Dökülmesini Önleyen Şampuan Önerileri

Sağlıklı ve güçlü saçlar için Saç Dökülmesine Karşı Şampuan Önerileri….

Mevsim geçişlerinde en sık rastlanan sorunlardan biri saç dökülmesidir. Saç dökülmesi, hem kadınların hem de erkeklerde yaygın bir sorundur. Peki Saç Dökülmesi Neden Olur? Aslında saçların incelmeleri ve dökülmelerinin birçok sebebi olabilir. Genetik sebeplerin yanı sıra yaşam tarzı da bu nedenler arasında yer alır.

Gün içerisinde 50-100 saç teli dökülmesi normaldir. Fakat siz de duştan sonra veya gün içerisinde, saçınızın çok fazla döküldüğünü farkediyorsanız, saçların dökülme nedenleri ve saç dökülme karşıtı şampuanlardan bahsettiğimiz bu yazımıza göz atın.

İşte güne sağlıklı görünen saçlarla başlamanız için, kırılmaları ve dökülmeleri azaltan, hacim kazandıran ve saçı besleyen Saç Dökülmesine Karşı En Etkili Şampuanlar

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç dökülmesinin genetik veya yaşam tarzından kaynaklanan sebepleri olabilir. Günde 50-100 saç telinin dökülmesi normaldir. Yine de çok fazla saçınız dökülüyorsa bu genetik, beslenme alışkanlıkları veya hormonal değişikliklerden kaynaklanabilir. 

Saçların aşırı işlem görmesi, yanlış saç bakım ürünü kullanmak, çok sık şekillendirici saç ürünleri kullanmak, yetersiz mineral alımı, stres veya kalıtsal sebepler dökülmeyi tetikleyen faktörlerdendir. Ayrıca, kadınlarda özellikle hormonal değişimler, doğum kontrol hapları, hamilelik gibi nedenlerden de saçlar dökülebilir veya saç telleri incelebilir.

Saç yıkama sıklığı, saçın kurutulmaması, saçın yeterince temizlenmemesi, fırça ile sertçe taranması veya stres, uykusuzluk, beslenme alışkanlıkları, vitamin eksikliği, çok sık boya gibi kimyasal işlemlerin yapılması, saçı çok sık toplamak, sürekli bone takmak saç dökülmesini tetikleyen diğer faktörlerdir. 

BONUS: STRESE BAĞLI SAÇ DÖKÜLMESİ

Saç Dökülmesine Karşı Şampuan Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç dökülmesi öncelikle her bireyde farklı sebeplerden kaynaklanabilir. Bu nedenle birinde etkili olan ürün, bir başkasında aynı sonucu vermeyebilir. Her saç tipi için doğru ürün farklılık gösterebilir.

Saç dökülmesi için şampuan seçerken, içeriğine dikkat etmelisiniz. Seçtiğiniz şampuanın sülfat, paraben ve silikon içermemesine özen göstermelisiniz. Bunların dışında,

  • Saç tipinize uygun ürün tercih edin. Yağlı saç derisine sahipseniz, saçı derinlemesine temizleyen arındırıcı özellikte bir şampuan kullanabilirsiniz. Kuru saçlara sahipseniz, nemlendirici bir şampuan sizin için ideal bir seçim olacaktır.
  • Seçtiğiniz ürünlerde kafein, niasin veya biotin olmasına özen gösterin. Kafein saç derisinde kan dolaşımı ve akışını uyarır, saçların büyümesini tetikler. Niasin yani B3 vitamini, saça dolgunluk kazandırır. Biotin, kırılmaları önler ve saçın dolgunluğunu artırır.
  • Saç dökülmesi için tercih edebileceğiniz çeşitli saç bakım ürünleri vardır. Kırılmaları önleyici şampuan ve saç kremleri, saç telinin yapısını güçlendirerek kırılmaları önlemeye yardımcı olur. Dolgunlaştırıcı şampuan ve saç kremleri ise saçın yapısının kalın görünmesini sağlar. Arındırıcı şampuan ve saç kremleri, saç köklerini uyararak saçların sağlıklı büyümesini sağlar.

Saç dökülmesini önleyen şampuanlarla daha kalın ve hacimli saçlara kavuşabilirsiniz.

EN İYİ 10 SAÇ DÖKÜLME KARŞITI ŞAMPUAN

Saç Dökülmesine Karşı En Etkili 10 Şampuan

1/10

Vichy Dercos Energisant Dökülme Karşıtı Şampuan

Saç dökülmesine karşı etkili Vichy şampuan, saç köklerini güçlendirir. İçeriğindeki Aminexil saç dökülmesine karşı saç köklerinin zayıflamasını engellerken, Niasin, B5 ve B6 vitaminleri ile saçı besler. Saçların kökten uca daha güçlü ve canlı olmasını sağlar. İlk kullanımdan itibaren etkisini göstermeye başlayan bu şampuan, günlük kullanıma uygundur. Saç dökülmesine karşı etkisini artırmak için Vichy Dercos saç bakım kremi ve saç bakım serumu ile birlikte kullanabilirsiniz.

Saç Dökülmesine Karşı En Etkili 10 Şampuan

2/10

Kérastase Specifique Bain Prévention Şampuan

Tüm saç tipleri için uygun olan Kerastase şampuan, saçlara anında hacim kazandırır. Saç dökülmesini önleyici bu şampuan, saç tellerini kalınlaştırmak ve saç köklerini arındırmak için tasarlanmıştır. Saç derisini rahatlatır, yatıştırır ve saçlara canlılık kazandırır. Silikonsuz formüle sahiptir. Saç teli oluşumunu destekleyen, saç dökülmesi için etkili bir şampuandır. 

Saç Dökülmesine Karşı En Etkili 10 Şampuan

3/10

Bioxcin Forte Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Hassas saç derisine uygun Bioxcin Forte Şampuan, saç dökülmesine karşı bitkisel içerikli bir şampuandır. Yoğunlaştırılmış formülü ile saç dökülmesini önlemeye yardımcı olurken, aynı zamanda saçları güçlendirir. B11 bitkisel ekstresinin yanı sıra vitamin, mineral ve doymamış yağ asitleri ile saçları besler. Özellikle yoğun saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için etkili bir üründür. Aynı serinin serumu ile birlikte kullanıldığında saçlara hacim kazandırır.

Saç Dökülmesine Karşı En Etkili 10 Şampuan

4/10

Pantene Pro-V Bambu ve Biyotinli Şampuan

Pantene uzun ve güçlü saçlar için tasarlanan şampuanı, saç dökülmelerini azaltmaya yardımcı olur. Bambu ve biyotin içeriği ile saçın yapısını yeniler. Kırılmalar nedeniyle oluşan dökülmeleri azaltır. Besleyici Pro-V sayesinde saçları nemlendirerek, daha sağlıklı ve parlak görünüm kazandırır. Saç dökülmesine karşı daha iyi sonuçlar için Pantene Pro-V Miracles Grow Strong Saç Kremi ile birlikte kullanabilirsiniz.

Saç Dökülmesine Karşı En Etkili 10 Şampuan

5/10

OGX Dolgunlaştırıcı Biotin & Collagen Şampuan

İlk kullanımdan itibaren daha dolgun saçlar kavuşmanıza yardımcı olan Ogc Şampuan, tüm saç tipleri için uygundur. Sülfatsız bu şampuan, biyotin ve kolajen ile saçı besler ve dolgunlaştırır. İnce telli saçlarda kırılmaları azaltır, parlaklık ve canlılık kazandırır. Keratin ve argan yağı içeriği sayesinde saçları onarmaya yardımcı olur ve saç tellerine bakım yapar. 

Saç Dökülmesine Karşı En Etkili 10 Şampuan

6/10

Davines Natural Tech Enerji Veren Şampuan

Davines saç dökülme karşıtı şampuan, saç derisinde kan dolaşımını ana maddesi olan kafein sayesinde hızlandırır. Kuru ve hasar görmüş saçları nemlendirir. Saç köklerinin büyümesini destekleyen formülü sayesinde, saçı güçlendirir. Antioksidanlar açısından zengin bu şampuan saç tellerini güçlendirir ve saç oluşumunu destekler. Saç kremi ile kullanıldığında saça yumuşaklık ve parlaklık kazandırır.

Saç Dökülmesine Karşı En Etkili 10 Şampuan

7/10

Klorane Kinin İçeren Dökülme Karşıtı Şampuan

Dökülme karşıtı etkisiyle bilinen Klorane şampuan, kinin ve B vitamini ile zenginleştirilmiştir. Saç büyümesini destekleyen içeriği ile saçı güçlendirir ve kalınlaştırır. İncelen saçları canlandırır. Saç ve saç derisinin doğal dengesini korur. Nemlendirici ve besleyici, saç dökülmelerini önleyen bu şampuan vegandır.

Saç Dökülmesine Karşı En Etkili 10 Şampuan

8/10

Ducray Anaphase Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Saç derisine bakım yapan ve saç tellerini güçlendiren Ducray şampuan, biotin ve B12 vitamini içerir. Saç dökülmesine karşı etkili bu şampuan, saça hacim kazandırmaya yardımcı olur. Yıpranmış saçlara bakım yapar. Nemlendirici özellikli Ducray Anaphase saç dökülmesine karşı şampuanı saç bakım kremi ile birlikte kullanarak saçınıza canlılık kazandırabilirsiniz.

Saç Dökülmesine Karşı En Etkili 10 Şampuan

9/10

Himalaya Saç Dökülmesini Önleyici Şampuan

Himalaya Saç Dökülmesine Karşı Şampuan, saç köklerini besleyerek saç dökülmelerini azaltmaya yardımcı olur. 2’si 1 arada formülü sayesinde saçları temizlerken bakım yapar. Saç dokusunu iyileştirerek kırılmaları ve dökülmeleri azaltır. Bu şampuan, sağlıklı saç büyümesi için saç köklerini uyaran Butea frondosa ve bhringraj gibi bitkilerle doludur. Saç köklerini güçlendirerek daha kalın ve hacimli saçlara kavuşmanızı sağlar.

Saç Dökülmesine Karşı En Etkili 10 Şampuan

10/10

Dove Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Saçları kökten uca besleyerek, dolgunlaştıran Dove şampuan, saç dökülmelerini önlemede etkilidir. Günlük kullanıma uygun bu şampuan, kırılmalara bağlı saç dökülmesini en aza indirir. Kırılgan ve zarar görmüş saçlara bakım yapar. Saç kuruluğu azaltır. Dökülmelere özel formüle edilmiştir. İçeriğindeki aktif bileşenler sayesinde saça hacim kazandırır.


SAÇ DÖKÜLMESİNE İYİ GELEN BESİNLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close