Close
Sombre Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Sombre Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Sombre Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Son yılların saç trendlerinden biri: Sombre Saçlar!

Ombre ile sıkça karıştırılan Sombre Nedir? Sombre hakkında bilmen gerekenler ve Sombre Saç Modelleri bu yazımızda!

Sombre Nedir?

Sombre, temel olarak ombrenin daha ince, daha doğal görünümlü bir versiyonudur. Sombre, ‘soft’ ve ‘ombre’ kelimelerinden oluşur. Saç uçlarına daha yoğun yapılan sombre, doğal saç renginin iki veya üç ton açığı tonlarda uygulanır.

Sombre işleminde saç dipleri doğal renginde bırakılır, uçlara doğru renkler arasında yumuşak bir geçiş eklenir. Saçın doğal rengi, daha açık tonlarında gölge şeklinde saça uygulanır. 

Sombre ve Ombre Arasındaki Fark Nedir?

Sombre ve ombre birbiri ile sıkça karıştırılan işlemlerdir. Sombre ve ombre arasındaki temel fark, ombrede saç rengindeki tonların daha belirgin olmasıdır. Sombrede renk tonları birbirine çok yakındır. Ombrede saç ana rengin 5 tonuna kadar açılırken, sombrede ise ana renk iki veya üç ton açılarak uygulanır.

Ombre saç, sombre saça göre daha dramatik bir görünümdür. Sombre, saç uçlarına doğal bir açık renk ile saça güneşten açılmış etkisi verir. 

Sombre Nasıl Yapılır?

Sombre saç diplerinde doğal, uçlara doğru 2-3 ton açılan saç boyama işlemidir. Saçınıza sombre işlemi uygulayacaksınız bilmeniz gereken birkaç nokta:

  • Evde sombre uygulaması yapmayın. Bu tür saç boyama işlemleri profesyoneller tarafından yapılmalıdır.
  • Renklerin geçişi yumuşak ve hafif olduğundan ve derin kökler sizin için sorun olmayacağından, bu tür saç boyamalarında herhangi bir rötuş gerekmez.
  • Saçın doğal rengini bozmadan güneşten açılmış etkisi yaratır.

Sombre Modelleri ve Renkleri

Sombre her saç rengi veya modelinde tercih edilebilir. En popüler sombre saç modelleri kahve ve küllü tonlarla yapılan uygulamalardır. 

Doğal tonlarda sombre işleminde genellikle kahve, altın, karamel tonları kullanılır. Sarışın ve kumral saçlarda kahve, sarı ve karamel tonları tercih edilirken; pembe gibi daha çarpıcı renklerde altın rengi kullanılır.

Kumral saç renginde soğuk tonları seviyorsanız, küllü sombre; daha sıcak tonları tercih ediyorsanız kızıl veya bal köpüğü renklerini seviyorsanız, kızıl sombre yaptırabilirsiniz.

Sombre Kimler İçin Uygundur?

Yaz aylarında güneşle saç renginizin ulaştığı görünümü seviyorsanız, sombre modelleri tercih edebilirsiniz. Ombrenin aksine tüm saç ve ten rengine yakışan sombre saç trendi, güneşten açılmış saç görünümü sunar. Doğal ve ışıltılı saç modelleri kısa veya uzun her saç boyunda tercih edilebilir. Hem açık hem de koyu saç renklerine yakışır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close