Close
Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar?

Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar?

Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar?

Fondöteniniz giysilerinize mi bulaştı? İşte o anlar için Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar? öğrenmeye ne dersiniz?…

Fondötenler cildimizde uzun süre kalacak şekilde formüle edilmiştir. Bu da fondötenin giysiden çıkarılmasının zorluğunu gösteriyor. Kıyafetimize veya halıya bir anda dökülen fondötenin lekesi evdeki malzemelerle nasıl çıkarabiliriz? Gelin, makyaj lekelerini çıkarmak için neler yapabileceğimize göz atalım!

Fondöten Lekesi Kıyafetten Nasıl Çıkar?

Elbisenize, tişörtünüze veya pantolonunuza fondöten bulaştıysa endişelenmeyin. İşte kıyafetten fondöten lekesini çıkarmak için püf noktaları:

  • Toz fondöten lekesini çıkarmadan önce saç kurutma makinesi ile fazla ürünü süpürün. Leke hala duruyorsa, bir makyaj pamuğu yardımıyla lekeye bir miktar makyaj temizleyici uygulayın. 
  • Likit fondöten lekesini çıkarmak için, bulaşık deterjanı kullanın. Lekenin olduğu bölgeyi ıslatın ardından bir diş fırçası ile bulaşık deterjanını sürün. Lekeyi fırçalayın ve ardından yıkayın.
  • Makyaj lekesini çıkarmak için makyaj mendilleri kullanabilirsiniz. İpek, saten veya hassas solan kumaşlarda tercih etmeyin. Pamuklu kumaşlara uygulayabilirsiniz. Makyaj mendilini nazikçe lekenin olduğu bölgeye uygulayın. Ardından yıkayın.
  • Traş köpüğü fondöten lekelerini çıkarmak için kullanabileceğiniz bir diğer üründür. Tıraş köpüğünü lekenin üzerine uygulayın. On dakika bekletin. Ardından soğuk su ile kıyafetteki makyaj lekesini yıkayın veya çamaşır makinesine atın.
  • Alkol içeren saç spreyleri de makyaj lekesini çıkarmada size yardımcı olacaktır. Lekeye saç spreyi uygulayın ve kurumasını bekleyin. Saç spreyinin kurumasını bekleyin ve ardından ıslak mendille devam edin. 

Fondöten Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Fondöteni halıdan çıkarmak zor olabilir, kör bir bıçakla mümkün olduğunca kazıdıktan sonra, kurumadan önce daha fazla izi çıkarmak için alanı kuru kağıt havluyla kurulayın, lekeyi ovalamayın çünkü bu yayılır. o.

Daha sonra, bir bardak suya bir çay kaşığı bulaşık deterjanı solüsyonu yapın ve nemli bir bezle lekeye nazikçe uygulayın, ancak lekeyi ovalamayın ve yaymamaya dikkat edin.

Temiz bir bezle lekeli bölgeyi kurulayın.Bulaşık deterjanının kalıntılarını gidermek için alanı sade suyla kurulayın ve fazla suyu çıkarmak için kuru bir bez veya kağıt havluyla tekrar kurulayın.

Alternatif olarak, halıdan fondöteni çıkarmak için makyaj temizleyici kullanmayı deneyebilirsiniz, ancak kullanmadan önce halının göze çarpmayan bir bölgesinde test ettiğinizden emin olun.


Fondöten Nedir? Fondöten Çeşitleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close