Close
Hassas Ciltler İçin En İyi 7 Kokusuz Nemlendirici Krem

Hassas Ciltler İçin En İyi 7 Kokusuz Nemlendirici Krem

Kuru ve Hassas Ciltler İçin En İyi Nemlendirici Hangisidir? Hassas Ciltler İçin En İyi Nemlendirici Nasıl Seçilir? Hassas ve Kuru Ciltler İçin En Etkili Kokusuz Nemlendirici Krem Önerileri….

Cilt gün içerisinde hava kirliliği, kuru ve soğuk hava gibi cildi strese sokabilecek günlük etkenler nedeniyle nemini kaybedebilir. 

Cilde kaybettiği nemi kazandırmak için nemlendirici kremlere başvururuz. Peki hassas ciltli iseniz? Kızarıklık, hassasiyet, tahriş gibi durumlar günlük hayatınızın bir parçası haline gelir. Cilt bakım ürünlerini seçerken daha temkinli olmak isteriz. Hassas cilt de genellikle oldukça kurudur. Daha ince bir cilt bariyerine sahiptir.

İyi bir nemlendirmeye ihtiyaç duyan hassas cilde sahip bireyler hangi nemlendirici kremleri tercih etmelidir. Eliniz her zaman muhteşem kokulu bakım ürünlerine gitse de eğer hassas ciltli iseniz uzak durmanızda fayda var. Sentetik veya doğal kokular, ciltle temas ettiğinde tahriş veya kızarıklıklara yol açabilir. Bu nedenle Hassas ciltler için en uygun cilt bakım ürünleri kokusuz olanlardır. 

İşte Hassas Ciltler İçin Uygun Nemlendirici seçimi ve En Etkili Parfümsüz Nemlendiriciler! Tüm detaylar bu yazımızda.

Hassas Ciltler İçin En İyi Nemlendirici Nasıl Seçilir?

En İyi Kokusuz Nemlendirici Krem Önerilerinden önce Cilt Tipine Uygun Nemlendirici Seçimi Nasıl Yapılır? Nemlendirici, cilt bakımı rutininde en önemli adımlardan biridir. Özellikle de hassas cilt tipleri için nemlendirici seçimi büyük önem taşır.

  • Hassas ciltler krem bazlı yüz nemlendiricisi tercih etmelidir. Ciltte iltihaplanmaları azaltır hatta oluşmasını önlemeye yardımcı olur.
  • Hassas ciltlerin kullandığı nemlendirici kremler, güçlü aktif maddeler içermemelidir. Bu durum tahrişe neden olabilir.
  • Hassas ciltler için en iyi nemlendirici ayrıca laktik, glikolik ve salisilik asitler gibi bileşenleri içermemelidir.. Bunlar, cildin üst katmanını kaldırır. Cildin koruyucu bariyerini kaybetmesine sebep olur. Bu durum pul pul dökülmelere neden olabilir ve cilt kurur.
  • Yaygın tahriş edici maddelerden sülfatlar, alkol, koruyucu, boya veya koku içeren nemlendiriciler kullanmamaya özen gösterilmelidir. Kokular, cilt tahrişinin ve alerjilere neden olabilir. 
  • Seramidler, hyaluronik asit, aloe vera gibi cilt yatıştırıcı bileşenler içeren nemlendiriciler tercih edilmelidir. 
  • SPF yani güneş koruyucu özellikli kremler kullanmalısınız. Hassas ciltler kızarıklıklara, cilt lekelerine ve leke oluşumuna müsaittir.

Ayrıca, nemlendirici seçimi yaparken cildinizde ürünü test edin. Yüzünüzde kullanmak istediğiniz ürünü kolunuzda küçük bir bölgeye uygulayın. 24 saat içinde bölgeyi kontrol edin. Herhangi bir tahriş belirtisi olmadıysa kullanabilirsiniz. Yine de yeni bir ürün kullanırken, olumsuz etkilerin ortaya çıkması 6-8 hafta sürebilir. 

Hassas Ciltler İçin En İyi 7 Kokusuz Nemlendirici Krem
Cilde Nem Sağlayan En Etkili Ürünlerden Hyalüronik Asit Hakkında Tüm Detaylar!

Kuru ve Hassas Ciltler İçin En İyi Kokusuz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici Krem Seçmenin Püf Noktaları’ndan bahsettik. Şimdi sıra size en uygun nemlendirici önerilerinde!

Hassas cilde sahipseniz; kızarıklık, yanma, kaşıntı ve tahriş günlük hayatınızın bir parçası haline gelmiştir. Peki cilt hassasiyetini yatıştırmak ve cilt bariyerini güçlendirerek nemlendirmek için hangi nemlendirici kremi kullanmalısınız.

İşte Kuru ve Hassas Ciltler için En İyi Kokusuz Nemlendirici Krem Önerileri:

Hassas Ciltler İçin En İyi 7 Kokusuz Nemlendirici Krem

La Roche Posay Toleriane Krem

Cildini nemlendirirken aynı zamanda cilt bariyerini onaran bir nemlendiricidir. Gliserin, seramid ve niasinamid içerir. Hafif yapılı bir kremdir. Parfüm içermez, kokusuzdur ve komedojenik değildir. 48 saat boyunca cilde nem sağlar. Cildi yatıştırıcı özelliklidir. 

Hassas Ciltler İçin En İyi 7 Kokusuz Nemlendirici Krem

Neutrogena Hydro Boost Jel Krem

Su tutma özelliğine sahip jel formlu nemlendirici olan Neutrogena, hyaluronik asit içerir. Yağsız ve parfümsüz içeriği ile hassas ciltler için uygundur. Cildin nemi hapsetmesini sağlar. Cildi gün boyu nemlendirir, Kuruluktan kaynaklanan çizgi görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Hassas Ciltler İçin En İyi 7 Kokusuz Nemlendirici Krem

CeraVe Yüz Nemlendiricisi

CeraVe ürünleri, cilt bariyerini güçlendirirken aynı zamanda cilde kaybettiği nemi geri kazandırır. Cildi dolgunlaştıran ve nem veren hyaluronik asit ve niasinamid içeriği sayesinde cildi yatıştırır. SPF içeriği sayesinde cildi güneş ışınlarından korur. Cilt hassasiyetine sebep olan yağ ve kokuları içermez.

Hassas Ciltler İçin En İyi 7 Kokusuz Nemlendirici Krem

Kiehl’s Centella Sensitive Cica-Cream

Cilt yüzeyini yumuşak ve pürüzsüz hale getiren bir nemlendirici :Kiehl Nemlendirici Krem ile tanışın. Cilde yoğun nem sağlar. Cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı olur. Kolay emilen bir formüle sahiptir. Hipoalerjenik, kokusuz ve alkolsüz bir nemlendiricidir. Hassas ciltlerin görünür kızarıklık ve ince çizgilerinde kurtulmasına yardımcı olur.

Hassas Ciltler İçin En İyi 7 Kokusuz Nemlendirici Krem

Vichy Mineral 89 Nemlendirici 

Cilde nem veren aynı zamanda cilt bariyerini güçlendiren ve onaran hafif yapılı bir nemlendiricidir.  Hyaluronik Asit ve gliserin içerir. Cildin nemli ve canlı görünmesini sağlar. Kokusuzdur. Yatıştırıcı özellikli termal su içeriği sayesinde hassas ciltler için uygundur. Günlük kullanıma uygundur.

Hassas Ciltler İçin En İyi 7 Kokusuz Nemlendirici Krem

Biotherm Life Plankton Nemlendirici

Cildi yatıştırma özelliği ile cilt hassasiyetini ve kızarıklıkları gidermeye yardımcı olur. Biotherm Life Plankton Sensitive Emulsion hassas ciltler için nemlendirici ve yatıştırıcı bakım kremidir. Cilt bariyerini güçlendirir. Düzenli kullanımda cilt daha canlı ve sağlıklı bir görünümü sunar. Kokusuzdur.

Hassas Ciltler İçin En İyi 7 Kokusuz Nemlendirici Krem

Avene Xeracalm Nemlendirici Krem

Kuruluk, kaşıntı, kızarıklık ve tahrişi hedef alan Avène Nemlendirici krem, hassas ciltler için tasarlanmıştır. Cilt kuruluğundan kaynaklanan kaşıntı ve kızarıklığı gidermeye yardımcı olur. Cilt bariyerini güçlendirir ve cildi yatıştırır. Kokusuz bir nemlendiricidir. Ayrıca komedojenik değildir. Yani gözenekleri tıkamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close