Close
Düşük Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri

Düşük Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri

Düşük Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri

Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Nasıl Olmalı? Düşük Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Düşük Göz Kapağı Makyajı Nasıl Olmalıdır? Göz Kapakları Düşükler İçin Makyaj Önerileri…..

Badem gözlerden düşük gözlere kadar her göz şeklinin farklı bir güzelliği olsa da, özellikle düşük göz kapağına göre makyaj nasıl yapılmalı sorusu sıkça karşımıza çıkıyor.

Düşük Göz Kapağı Nedir? Düşük göz kapağı, kaş kemiğindeki derinin göz kapağını örtmesidir. Göz kapakları, doğuştan veya yaşlanmaya bağlı olarak düşük veya sarkık olabilir. Bu göz şeklinde genellikle göz makyajının belli olmaması rahatsızlık yaratır.  Göz kapağınızın oluşturduğu kıvrım gizli görünebilir. Bu meydana geldiğinde, göz kapağınız daha küçük göründüğü için bazı göz makyajı görünüşleri o kadar kolay görünmez. Bununla birlikte, bazı göz makyajı görünümlerinin oluşturulması o kadar kolay olmaz. 

Peki, birkaç makyaj tüyosu ile gözleri daha açık, ve çekik görünmesini sağlamaya ne dersiniz? Düşük göz kapağı için makyaj önerileri bu yazımızda! Düşük Göz Makyajına Dair Tüm İpuçları….

Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri

Düşük Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri

Göz şeklinizi anlamak için elinize bir ayna alın. Kaş kemiğindeki deri göz kapaklarınızı kapatıyor mu? Muhtemelen düşük göz kapağına sahipsiniz.

Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri: Primer Kullanın.

Göz kapaklarınız kapalıysa, mükemmel kedi gözü elde etmek oldukça zor. Bir de göz kalemi veya eyeliner bulaşması can sıkıcı olabilir. Tüm makyajın bozulmasını istemezsiniz.  Göz makyajınızın akmasını önlemek için önce bir göz makyajı primerı kullanın. Far bazı yerine fondöten veya kapatıcı da kullanabilirsiniz.

Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri: Mat Farlar Tercih Edin.

Gözün iç kısmına ışıltılı, üst kapağında ise mat tonlar tercih edin. Dış kısımlara doğru gölgelendirme yapın. Dışa ve yukarı doğru farı dağıtmaya özen gösterin. Yani, renkleri yukarı doğru bir açıyla açıktan koyuya karıştırın. Genellikle far paletleri, ihtiyacınız olan renkleri barındırır. Tamamlayıcı tonları eşleştirmenize gerek kalmaz. Ayrıca far paletlerinde hangi renkleri göz bölgesinde nereye uygulamanız gerektiği de belirtilir.

Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri: İnce Uçlu Eyeliner Kullanın.

Göz kalemi veya eyelinerı ince bir çizgi halinde uygulayın. Bu şekilde hem göz kalemi hem de far uygulamanız temiz görünecek. Göz kaleminde akma problemi yaşıyorsanız koyu bir far ile kirpik diplerinin üzerinden geçebilirsiniz.

Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri: Gözleriniz Açıkken Makyaj Yapın.

Göz kapaklarınız düşükse, gözleriniz açıkken göz kapağınızın çoğu kaybolur. Bu nedenle, makyajınızı görerek yapmanız sonucun nasıl olacağını anlamanıza yardımcı olur. 

Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri: Su Geçirmez Makyaj Ürünleri Tercih Edin.

Düşük gözlerde makyajda en önemli iki ürün göz kalemi ve maskaradır. Bu ürünler göz kapağına bulaşabilir ve leke bırakabilir. Akma sorunu yaşamamak için waterproof rimel ve eyeliner kullanmanız sizin için uygun olacaktır.

Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri: Kaş Kemiğini Ön Plana Çıkarın.

Göz pınarını ve kaş kemiğinin hemen altını aydınlatarak, vurgulayabilirsiniz. Bu da göz kapağınızı geri planda tutacaktır. Küçük bir fırça yardımıyla uygulayabilirsiniz. Gözün iç köşesine ışıltılı far sürerek de aynı etkiyi yaratabilirsiniz.

Düşük Göz Kapağına Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Düşük Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri

Düşük Göz Kapağı Eyeliner Uygulaması: Primer Uygulayın.

Göz makyajınızın kalıcı olması, eyeliner uygulamasının ilk ve en önemli adımıdır. Pürüzsüz bir tuval oluşturmak için far bazı veya concelar tercih edebilirsiniz.

Düşük Göz Kapağı Eyeliner Uygulaması: Kalemle Hat Oluşturun.

Gözünüzün dış kenarından iç köşeye doğru bir çizgi çizin. Bu çizgi gözlerinizi daha açık göstermenize yarayacaktır.  Çizilen kıvrımınız tamamen kurumadan önce, kaş kemiğinize ve gözünüzün dış köşesine doğru yukarı doğru hareketle çizgiyi yumuşatmak için yumuşak bir karıştırma fırçası kullanın. 

Düşük Göz Kapağı Eyeliner Uygulaması: Göz Farı Uygulayın.

Göz kaleminin çizgisini takip ederek, muhteşem bir göz makyajı görünümü için eyeliner hattı üzerinde ışıltılı olmayan bir göz farı uygulayın.

Düşük Göz Kapağı Eyeliner Uygulaması: Gözleri Aydınlatın.

Alt kirpik diplerine ışıltılı bir far veya göz kalemi uygulayın. Ayrıca, kaş kemiğinizi ve gözünüzün en iç köşesini vurgulamak için hafif pırıltılı bir göz farı kullanın.

Düşük Göz Kapağı Eyeliner Uygulaması: Kedi Göz Makyajını Tamamlayın.

Eyelinera son şeklini vermek için gözünüzün iç köşesinden ucuna kadar çapraz bir çizgi çekin. Bunu yaparken gözleriniz tamamen açık bir şekilde dümdüz ileriye bakın. Boş kalan üçgeni göz kalemi ile doldurun. Likit eyeliner veya kalem eyeliner tercih edebilirsiniz.

Düşük Göz Kapağı Eyeliner Uygulaması: Maskara Uygulayın.

Göz makyajının tamamlamanın en iyi yolu, rimel sürmektir. Siyah maskara ile çarpıcı ve uzun kirpikler elde edin. Kedi gözü makyajınıza bütünlük katın.

Düşük Gözlüler İçin Kaşlar Nasıl Şekillendirilir? 

Düşük Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri

Kaşlarınızı doldurmak söz konusu olduğunda, doğru kaş şeklini bulmak büyük bir fark yaratabilir. Düşük gözleriniz varsa, kaşlarınızı şekillendirirken bunu göz önünde bulundurun. Daha ince, daha hassas bir kaş tercih edin. Kalın, dramatik bir kaş görünümü size daha yorgun bir görünüm verebilir. 

Göz Şekline Göre Kaş Şekillendirme: Kaşlarınızı Düzeltin.

Kaşlarınızı yüz ve göz şeklinize uygun bir şekilde cımbızla alın. Bunun için profesyonel bir yardım da alabilirsiniz. 

Göz Şekline Göre Kaş Şekillendirme: Kaşlarınızı Doldurun.

Kaşlarınız seyrekse, bir kaş kalemi kullanın. Kaşın altından başlayın ve sert çizgileri önlemek için hafif çizgiler çizin. Ardından, kaşlarınızdaki boşlukları hafifçe doldurmak için aynı kalemi kullanabilirsiniz. Kalemin makaralı ucunu takip edin ve daha doğal bir görünüm için kaşlarınızı nazikçe tarayın.

Göz Şekline Göre Kaş Şekillendirme: Kaş Maskarası Kullanın.

Kaş maskarası ile kaşlarınıza doğal bir bütünlük sağlayabilirsiniz. Ayrıca kaşlarınızı maskara ile tarayabilirsiniz. Bu şekilde biçimli ve sabit kaşlar elde edebilirsiniz.

Göz Şekline Göre Kaş Şekillendirme: Kaşlarınızı Belirginleştirin.

Kaşlarınıza son şeklini vermek için, kapatıcı ve aydınlatıcı kullanın. Önce, kapatıcı ile kaş kenarlarını temizleyin. Ardından belirgin kaşlar ve parlak gözler için kaş altını aydınlatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close