Close
Face Roller Ve Jade Roller Nedir? Yeşim Taşı Yüz Masaj Aleti Nasıl Kullanılır?

Face Roller Ve Jade Roller Nedir? Yeşim Taşı Yüz Masaj Aleti Nasıl Kullanılır?

Face Roller Ve Jade Roller Nedir? Yeşim Taşı Yüz Masaj Aleti Nasıl Kullanılır?

Face Roller Nedir? Jade Roller(Yeşim Taşı Masaj Aleti) Nedir? Jade (Yeşim Taşı) Roller Nasıl Kullanılır? Face Roller Ne İşe Yarar? Jade Roller, Quartz Yüz Masaj Aleti…

Son yılların popüler cilt bakım ürünü: Face Roller. Cilt bakım rutininde önemli bir yere sahip olan yüz masajını Jade Roller, Rose Roller gibi aletlerle daha da etkili hale getirebilirsiniz.

Face Roller, yeşim taşı, kuvars ve ametist gibi değerli taşlardan yapılır. Hem cilt hem de tüm vücuda uygulanabilir. 7.yüzyıldan itibaren Antik Çin’de cilt bakım rutinlerinde yer almaya başlamıştır.

Cilt masajı için farklı doğal taşlardan yapılan Face Roller tercih edilebilir. Kan dolaşımını hızlandıran, göz altı şişliğini iyi gelen ve gözenek görünümünü azaltan bu cilt masaj aletlerini hemen keşfedin.

Jade Roller, Rose Roller gibi çeşitleri ile Face Roller hakkında tüm detaylar…

Face Roller Nedir?

Yüz masaj aleti olan Face Roller, yeşim taşı, gül kuvars veya başka birçok kristalden yapılır. Ciltteki toksinlerden kurtulmak, kas gerginliğini azaltmak, şişkinliği azaltmak ve kan akışını artırmak için yüze nazikçe masaj yapmak ve lenfatik sistemi uyarmak için kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Düzenli kullanımla cildi canlandırır ve kaldırır. Bazı yüz silindirlerinin iki ucu vardır. Geniş uç, alın, yanaklar, çene hattı ve boyun için tasarlanmış; daha küçük uç ise göz altı ve diğer küçük alanlar için tasarlanmıştır.

Jade Roller Nedir?

Roller, yeşim taşı veya diğer doğal taşlardan yapılan yüz masaj aletidir. Jade roller, yeşim taşı ile yapılır. Zamanla bu yüz masaj aleti Jade Roller olarak bilinmeye başlanmıştır. Gua Sha gibi, jade roller da cilt bakımında yüzyıllardır kullanılır. 7.Yüzyıl’da Çin’de cilt sorunlarını gidermek, kan akışını hızlandırmak ve cildi rahatlatmak için kullanılırdı. Bu masaj aleti yanak, alın, çene bölgesi gibi tüm yüz ve vücuda uygulanabilir. Farklı farklı cilt tiplerine ve cilt endişelerine uygun çeşitleri bulunur.

Face Roller Çeşitleri Nelerdir?

Face Roller Ve Jade Roller Nedir? Yeşim Taşı Yüz Masaj Aleti Nasıl Kullanılır?

Face Roller çeşitlerinden en çok bilineni yeşim taşıdır. Jade Roller Yeşim taşı haricinde de çeşitleri vardır. Farklı doğal taş ve kristaller bu yüz masaj aletinde kullanılır. 

Yeşim taşı, ametist, kuvars gibi farklı kristal türlerine sahip Jade Roller bulunur. Her bir taşın etkisi farklıdır. Siz de kendinize uygun olan taşı bulmak istiyorsanız, işte cilt endişeleri ve cilt tiplerine göre kullanılması gereken Face Roller Çeşitleri:

Yüz Masaj Aleti (Face Roller) Çeşitleri

Yeşim Taşı Yüz Masaj Aleti: Jade Roller olarak da bilinir. Cilt hücrelerinin yenilenmesine ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Hassas Ciltler için idealdir.

Pembe Kuvars Yüz Masaj Aleti: Cildini toksinlerden arındıran pembe kuvars kristal rollerlar, aynı zamanda ince çizgi ve kırışıklara karşı da etkilidir. 

Kristal Kuvars Yüz Masaj Aleti: Kristal beyaz kuvars taşı cilt minerallerini düzenlemeye yardımcı olur.

Mavi Sodalit Yüz Masaj Aleti: Cilt hücrelerini nemlendirmeye yardımcı olan mavi sodalit, yüzdeki şişkinliği azaltır. 

Ametist Taşı Yüz Masaj Aleti: Stresi azaltmaya yardımcı olan ametist, akneye eğilimli ciltler için idealdir.

Kırmızı Jasper Yüz Masaj Aleti: Ciltte renk eşitsizlikler ve koyu lekeleri gidermede etkilidir.

Face Roller Nasıl Kullanılır?

Bu güzellik bakım ürünü yüze, boyuna, göz çevresine uygulanabilir. Lenfatik drenaj masajı ile cilde bakım yapabilirsiniz. Hem masaj uygulaması için hem de maske, krem gibi ürünlerin cilde daha iyi nüfuz etmesi için kullanılır.

Face roller veya diğer adıyla Jade Roller kullanımında ilk adım cilt temizliği olmalıdır. Bu yüz masaj aleti temiz cilde uygulanmalıdır. Ayrıca her zaman yukarı yönlü masaj uygulaması yapılmalıdır. Cilde fazla baskı uygulamadan hafif ve yukarı doğru hareketlerle masaj yapılmalıdır.

Yüz masaj aleti olan Jade Face Roller, sabah veya akşam cilt bakım rutinine eklenebilir. Cilde 5-10 dakika uygulayabilirsiniz. Ciltte bir hassasiyet durumunda kullanmayı bırakmalısınız.

 Cilt hücrelerine hapsolmuş sıvıyı lenf düğümlerine doğru itmeyi amaçlayan Jade Roller kullanım adımlarına göz atalım.

Jade Roller Kullanım Adımları

 1. Öncelikle jade rollerı kullanmadan önce birkaç saat buzdolabında bekletin.
 2. Masaja başlamadan önce cildinizi temizleyin. Cilt tipinize uygun temizleyici ile cilt temizliği yapın.
 3. Yüz kremi veya serum uygulayın. 
 4. Yüz masajına yanaklardan başlayın. Nazik hareketlerle dışarı doğru hareketlerle cilde masaj yapın. 
 5. Yanaklara yapılan masajı çene bölgesinde de uygulayın. Face Roller’ın geniş ucu ile çene bölgesine yukarı ve dışa doğru masaj yapın.
 6. Alın bölgesine masaj yapın. Kaşlardan saç çizgisine doğru nazikçe silindiri hareket ettirin. 
 7. Daha sonra masaj aletinin dar kısmı ile göz altlarına masaj uygulayın. Burada da silindiri burun kenarında gözaltı hattı boyunca şakaklara doğru hareket ettirin. 
 8. Son olarak boyun bölgesinde de silindiri aşağıdan yukarı doğru hareket ettirin.

Jade Roller Ne İşe Yarar?

Face Roller Ve Jade Roller Nedir? Yeşim Taşı Yüz Masaj Aleti Nasıl Kullanılır?

Düzenli ve doğru uygulama ile Jade Roller faydalarını keşfedebilirsiniz. Cilt tonunu eşitlemeden ciltte lifting etkisi yaratmaya, şişkinlikten kırışıklıkların azalmasına birçok faydası vardır.

Jade Roller Cilde Etkisi

 • Yüzdeki kan dolaşımını hızlandırır. Cildin daha canlı, sıkı ve parlak görünmesini sağlar.
 • Göz altı torbaları ve şişkinliği azaltır.
 • Cildi serinletir ve stres kaynaklı gerginliği azaltmaya yardımcı olur. 
 • Serin olması sayesinde gözenekleri sıkılaştırır.
 • Krem, serum, maske gibi cilt bakım ürünlerinin cilde daha iyi yayılmasına yardımcı olur.

Jade Roller Nasıl Temizlenir?

Face rollerı her kullanım sonrası bir bezle silin. Silindiri kuru bir bezle iyice kurutun. En az haftada bir kez fazla kir ve yağı ılık su ve sabunla temizleyin. Çok sıcak su kullanmamaya özen gösterin. Ardından havlu kağıt veya bez ile kurutun. Ayrıca doğal taşları tuzlu suda bekleterek de temizleyebilirsiniz. Gece yatmadan önce jade rollerı tuzlu suya koyun ve ertesi sabah tüm negatif enerjiyi suda bırakın.


Yüz Masaj Aletleri: Jade Roller, Gua Sha, Derma Roller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close