Close
Dipliner Nedir, Nasıl Sürülür?

Dipliner Nedir, Nasıl Sürülür?

Dipliner Nedir, Nasıl Sürülür?

Doğal ve belirgin göz makyajı için ihtiyacınız olan ürün: Dipliner ve Uygulama Teknikleri!

Etkileyici bakışların sırrı göz makyajıdır. Göz makyajının kusursuz olması için doğru ürün ve uygulama teknikleri kullanılmalıdır. Gözleri ortaya çıkaran çarpıcı makyaj için eyeliner, kalem veya bugün bahsedeceğimiz dipliner tamamlayıcı rol oynar. 

Siz de eyeliner çekmekte zorlanıyorsanız veya makyaj yapmaya yeni başladıysanız kurtarıcınız Dipliner! Belirgin kirpik görünümü ve kusursuz göz makyajı ile göz kamaştırmaya hazırlanın!

Dipliner Nedir, Nasıl Sürülür? Dipliner Eyeliner Arasındaki Fark Nedir? İşte göz makyajının olmazsa olmazı dipliner ve uygulama teknikleri!

Dipliner Nedir?

Dipliner, eyeliner gibi kirpik diplerini belirginleştirmek için kullanılan bir göz makyaj malzemesidir. Uygulamada kolaylık sağlayan keskin keçe uçlu dipliner, genel olarak likit formdadır. Özellikle eyeliner çekmekte zorlananlar için kısa sapı ve sivri ucu kolaylık sunar. Gözleri çekik göstermeyi sağlar. Doğal veya yoğun makyajda tercih edilebilir.

Dipliner ve Eyeliner Arasındaki Farklar Nelerdir?

Dipliner ile eyeliner arasında uygulanma şekli ve yapısı açısından farklılıklar vardır. Dipliner fırçası sivri ve keçe uçludur. Eyeliner fırçası ise daha yumuşak uçludur. Bu nedenle uygulama açısından dipliner sürmek daha kolaydır. Ayrıca dipliner, likit eyelinera benzer. Fakat dipliner ucu, ince bir çizgi çizmek için kirpiklerin dibine eyelinerdan biraz daha keskindir. 

Eyeliner sürmekle kıyaslandığında dipliner ile daha ince çizgiler çizmek çok daha kolaydır. Özellikle de eyeliner çekmekte zorlanıyorsanız, dipliner tercih edebilirsiniz. Dipliner ile de kuyruklu eyeliner görüntüsü elde edebilirsiniz. Uygulamadan önce diplinerınızı çalkalamayı unutmayın. Bu daha net ve belirgin çizgiler çekmenizi sağlayacaktır.

Dipliner Nasıl Sürülür?

Dipliner Nedir, Nasıl Sürülür?

Dipliner uygulanma şekli, eyelinerdan farklı değildir. Eyeliner çekmekte zorlanmıyorsanız, dipliner da sizin için oldukça kolay uygulama sunar. Kolay Eyeliner Çekmenin Yolları‘nı öğrenmek için yazımızı okuyun.

Dipliner sürmeden önce dikkat etmeniz gereken nokta göz şeklinizdir. Göz şeklinizi öğrenmek için ‘Göz Şekli Nasıl Belirlenir?’ yazımıza göz atabilirsiniz. Göz şeklini belirledikten sonra uygulama adımlarına geçin. Öncelikle daha opak ve net bir çizgi çekmek için diplinerı çalkalayın. Dipliner’ı kusursuz bir şekilde sürmek için, ayna karşısında uygulama yapın. Ürünün varsa fazlalığını alın. Ardından göz pınarından veya göz kapağınızın ortasından başlayarak tek seferde çizgiyi dış köşeye kadar uzatın. Bu sizin için zor oluyorsa, parça parça çizgiler çekerek, sonrasında birleştirebilirsiniz. Alt kirpiklerinize de aynı işlemi yapabilirsiniz. İşte bu kadar basit!

Göz şekline göre dipliner nasıl sürülür? Badem göz şekline sahipseniz -ki eyelinerın en çok yakıştığı göz şekillerindendir-, gözünüzün dış kenarına doğru küçük bir kuyruk çekin. Gözleriniz büyükse, göz pınarından gözün dış köşesine tam bir çizgi çekin. Gözleriniz birbirine yakınsa göz pınarından uzak noktadan dipliner uygulayın.

Dipliner Nereye Sürülür?

Dipliner kirpik diplerine sürülen bir makyaj ürünüdür. Eyeliner ile aynı uygulama alanına sahiptir. Özellikle kirpik diplerini belirginleştirmek için tercih edilir. Günlük makyajda göz kapağının iç kısmına veya kirpik dibine uygulanabilir. Hem üst hem alt kirpik diplerine uygulanabilir.

Dipliner Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hem doğal hem de belirgin göz makyajına sahip olmak için dipliner uygulama ipuçlarından bazıları şunlardır:

  • Diplinerın kusursuz olması için yoğun renkli bir dipliner kullanın. Ayrıca uygulama öncesi homojen bir kıvam için çalkalayın.
  • Eyeliner veya dipliner sürerken elleriniz titriyorsa, dirseğinizi sabit bir yere koyun. Buna ek olarak küçük noktalar halinde ürünü uygulayıp ardından birleştirin. Bu sayede daha net bir çizgi elde edebilirsiniz.
  • Göz şeklinize uygun modeli belirleyin.
  • Yalnızca kirpik diplerine uygulama yapacaksanız, çizgiyi tek seferde oluşturmaya özen gösterin.
  • Dipliner sonrası makyajınızı tamamlamak için maskara kullanın. 

Dipliner Önerileri

Dipliner Nedir, Nasıl Sürülür?

L’Oréal Paris Matte Signature Eyeliner

L’Oréal Paris Matte Signature Eyeliner ile kusursuz bir dipliner deneyim yaşayabilirsiniz. Kolay uygulama ve yoğun renk pigmentasyonu sayesinde etkileyici göz makyajları yapabilirsiniz. Gün boyu kalıcılık ve bulaşmaya dayanıklı yapısına hayran kalacaksınız. Dokulu bir tutma sapına sahip hassas astar keçe ucu, kontrol sağlar ve size hatasız bir uygulama sunar. Bu mat eyeliner klasik siyahtan, mavi ve bordo gibi iddialı renklere kadar 9 farklı renk seçeneğine sahip. Süper yoğun renkler ve suya dayanıklı formülü sayesinde tüm gün kusursuz görünüm elde edebilirsiniz. Siz de Loreal dipliner ile kendi makyaj stilinizi yansıtın! 

Dipliner Nedir, Nasıl Sürülür?

Lancôme Artliner

Lancôme Artliner, hem  eyeliner hem de dipliner olarak kullanılabilir. Özellikle de eyeliner çekmekte zorlananlar için favori ürünlerden biri olmaya aday. İnce ucu ve kolay uygulama imkanı sunan tasarımı ile çarpıcı makyajlar yapabilirsiniz. Tek hamlede net ve zengin renk tonlarında linerlar çekebilirsiniz. Farklı renk seçenekleri ve uzun süre kalıcı formülü ile günlük makyajlarınız için ideal bir ürün!

Dipliner Nedir, Nasıl Sürülür?

Maybelline New York Master Ink Mat Eyeliner

24 saat boyunca kalıcı etkiye sahip Master Ink Mat Eyeliner! İçerdiği yoğun pigmentasyon ile simsiyah ve mat bir eyeliner görünümüne kavuşabilirsiniz. Bu dipliner, dağılmayan formülü ve kusursuz çizgiler çekmenizi kolaylaştırıyor. Sert uçlu fırçası ile ister ince ister kuyruklu çarpıcı göz makyajları yapabilirsiniz. Hızlı, pratik ve kullanışlı dipliner arayanlar için kusursuz sonuçlar sunuyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close