Close
Allık Nasıl Sürülür? Allık Sürmenin Püf Noktaları

Allık Nasıl Sürülür? Allık Sürmenin Püf Noktaları

Allık Nasıl Uygulanır? Doğru Allık Nasıl Sürülür? Allık Sürme Teknikleri Nelerdir? Likit Allık Nasıl Sürülür? Stick Allık Nasıl Kullanılır? Toz Allık Nasıl Sürülür?

Sağlıklı ve canlı görünen bir cilt için ihtiyacınız olan makyaj ürünü : Allık. Makyajın olmazsa olmazlarından olan bu ürün, çoğu zaman yanlış uygulanır. Makyajın en son adımlarından biri olan allık, yanlış uygulandığında tüm makyajınızı bozabilir.

Allık sürmek her ne kadar kolay görünse de doğru adımları uygulamamız gerekir. Allık uygulaması ile doğal bir cilt görünümüne ulaşmak istiyorsanız Allık Nasıl Sürülür ve Allık Sürmenin Püf Noktaları sizlerle! 

Yüz şeklini belirleyerek, doğru ürün ve doğru uygulama teknikleri ile siz de iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. İşte doğal ve sağlıklı cilt görünümü için Doğru Allık Uygulaması!

Allık Nasıl Sürülür?

Allık Nasıl Sürülür? Allık Sürmenin Püf Noktaları

1. Yüz Şeklinizi Belirleyin.

Allık uygulamadan önce, hangi yüz şekline sahip olduğunuzu belirlemelisiniz. ‘Ayna karşısında gülümseyerek elmacık kemiklerine allığı uygulayın.’ cümlesini sıkça duymuşsunuzdur. Bu ifade genel anlamda doğru olsa da her yüz tipinde farklı bir sonuca neden olur. Bu nedenle öncelikle yüz şeklini belirlemeli ve uygun bölgelere allık sürmelisiniz.

Yüz Şekline Göre Allık Uygulaması için yazımıza göz atın.

Allık Nasıl Sürülür? Allık Sürmenin Püf Noktaları

2. Ten Renginize Uygun Allık Kullanın.

Allık kullanmanın temel nedeni, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü yaratmaktır. Bu nedenle kullandığınız allık rengi ten rengiyle uyumlu olmalıdır. Açık renkli bir cilde sahipseniz pembe tonlar, buğday tene sahipseniz şeftali tonları, koyu ten rengine sahipseniz mercan tonları sizin için uygun olacaktır.

Allık Nasıl Sürülür? Allık Sürmenin Püf Noktaları

3. Cildinize Uygun Yapıda Allık Tercih Edin.

Allık sürerken cilt tipine göre likit, krem, jel veya toz allık tercih etmelisiniz. Kuru ciltler için krem allık en ideal seçimdir. Ciltte kuru bir görüntü vermez. Aynı zamanda cildi nemlendirir. Doğal bir görünüm sunar. Normal ciltler likit, krem veya toz allık kullanabilir. Karma ve yağlı ciltler ise pudra yani toz allık kullanmalıdır. Ciltte daha uzun süre kalırlar. Ciltte yağlanmaya neden olmaz.

Allık Nasıl Sürülür? Allık Sürmenin Püf Noktaları

4. Doğru Fırçayı Kullanın.

Doğal bir görünüm için allık seçimi ve fırça seçimi oldukça önemlidir. Sık kıllı fırçalar allık için uygun değildir. Esnek yapılı uzun kıllı,düz veya açılı fırça tercih etmelisiniz. Bu sayede allığı daha kolay dağıtabilirsiniz. 

Allık Nasıl Sürülür? Allık Sürmenin Püf Noktaları

5. Allığı Uygulayın.

Fırça, ürün seçimi ve yüz şeklini belirledikten sonraki adım allığı sürmektir. Krem veya toz ürünü fırçaya alın. Toz ürün kullanıyorsanız fazla ürünü fırçadan sirkeleyin. Ayna karşısına geçin ve gülümseyin. Yüz şeklinize göre uygun bölgeye dairesel hareketlerle allık uygulayın.

Cilt Tipine Göre Allık Nasıl Uygulanır?

Krem Allık Nasıl Sürülür?

Krem veya Likit Allık Nasıl Uygulanır?  Özellikle kuru ciltler için ideal seçim olan Krem Allık Uygularken öncelikle cildinizi hazırlayın. Cildi temizleyip, nemlendirin. Makyajın son adımında fondötenden sonra uygulayın. Krem allık uygularken fırça veya parmaklarınızla uygulama yapabilirsiniz. Ürünü eşit şekilde dağıtmaya özen gösterin. Makyaj sabitleyici ile allığın kalıcılığını arttırın.

Toz Allık Nasıl Sürülür?

Toz Allık Nasıl Uygulanır? Gün boyu kalıcı pudra allık uygulamasında ilk adım cildi makyaja hazırlamaktır. Cilt temizliği ve nemlendirme adımlarını ile cildi makyaja hazırlayın. Ürünü fırça yardımıyla cilde uygulayın. Fazla ürün uygulamanız halinde renksiz pudra kullanın. Makyaj sabitleyici sprey ile toz allığın kalıcılığını arttırın.

Likit Allık Nasıl Sürülür?

Likit Allık Nasıl Uygulanır? Sıvı allık uygularken cildi makyaja hazırlayın. Elmacık kemiklerinize ürünü uygulayın. Sünger veya parmaklarınızla ürünü eşit şekilde cildinize dağıtın. Makyajınızın uzun süre kalması için sabitleyici pudra tercih edebilirsiniz.

Stick Allık Nasıl Sürülür?

Stick Allık Nasıl Uygulanır? Diğer allık çeşitlerinde olduğu gibi, stick allık uygularken de ilk adım cildi temizlemek ve nemlendirmektir. Stick allık kullanırken, ürünü doğrudan cildinize sürebilirsiniz. Ya da parmağınıza bir miktar ürün alarak elmacık kemiklerine ürünü uygulayabilirsiniz. Allığın daha kalıcı olması için transparan pudra veya makyaj spreyi tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close