Close
Masumlar Apartmanı Dizisi Konusu Nedir? Masumlar Apartmanı Oyuncuları Kimler? Dizi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Masumlar Apartmanı Dizisi Konusu Nedir? Masumlar Apartmanı Oyuncuları Kimler? Dizi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Gerçek Bir Yaşam Hikayesi – Masumlar Apartmanı !

Yeni sezonda dikkat çeken yapımlardan Masumlar Apartmanı, güçlü oyuncu kadrosu ve konusu ile izleyenleri ekran başına kilitliyor. İzlenme rekorları kıran dizi salı akşamları zirveyi kimselere bırakmıyor.

Masumlar Apartmanı Dizisi Konusu Nedir? Masumlar Apartmanı Oyuncuları Kimler? Dizi Hakkında Tüm Merak Edilenler
Masumlar Apartmanı Oyuncuları

TRT1’de yeni sezonda çarpıcı bir yapım: Masumlar Apartmanı. Dizi, yayın hayatına 15 Eylül’de başladı. Fragmanları ve ilk bölümünün yayınlanması ile tüm dikkatleri üzerine çekti.

İşte Masumlar Apartmanı Oyuncuları Kimler, Dizinin Konusu Nedir?, Masumlar Apartmanı hangi günler, hangi kanalda yayınlanıyor? Masumlar Apartmanı hangi kitaptan uyarlandı? Son bölümde neler oldu? Yeni bölüm fragmanı yayınladı mı? ve diğer sorularınızın cevapları… Dizi hakkında merak edilen tüm detaylar bu yazımızda.

Masumlar Apartmanı Konusu Nedir?

İnci (Farah Zeynep Abdullah), erkek kardeşi Ege ve dedesi ile yaşarken, yaptığı bir kaza hayatını değiştirecektir. Bu kaza onu Han (Birkan Sokullu) ve beraberinde sırlarla dolu Derenoğlu ailesi ile tanıştıracaktır. Han’ın yaşamını ise ablaları Safiye(Ezgi Mola) ve Gülben’in (Merve Dizdar) takıntıları ve korkuları etkilemektedir. Aile sırları ile İnci ve Han’ın aşkının savaşını izlemeye hazırlanın!

Masumlar Apartmanı Nerede Çekiliyor?

Dizinin çekimlerinin yapıldığı yer de dizi kadar merak edilen bir diğer konu. Dizi, İstanbul  Avrupa Yakası’nda; Balat ve Beyoğlu’nda çekiliyor. ‘Masumlar Apartmanı’ ise Asmalı Mescit Mahallesinde yer alıyor.

Masumlar Apartmanı Yeni Bölüm Hangi Günler, Hangi Kanalda Yayınlanıyor? 

Dizi yeni bölümleri ile TRT1 ekranlarında her salı saat 20:00’de seyircisiyle buluşuyor. Masumlar Apartmanı tekrar günleri ne zaman? Dizinin tekrarını TV’den izlemek isteyenler TRT1 Yayın akışını takip edebilir. Aynı zamanda dizinin tekrar bölümlerini Youtube kanalından da izleyebilirsiniz.

Masumlar Apartmanı Oyuncuları! Masumlar Apartmanı’nda Kim Hangi Karakteri Oynuyor?

Masumlar Apartmanı yayınlandığı ilk günden itibaren oldukça konuşuluyor. Gerçek bir hikayeden uyarlama olan dizinin oyuncuları da yapım kadar ilgi görüyor. Dizinin başrollerini Ezgi Mola, Merve Dizdar, Birkan Sokullu ve Farah Zeynep Abdullah’ın paylaştığı yapım güçlü oyuncu kadrosu ile seyirciyi etkilemeye devam ediyor.

Masumlar Apartmanı Dizisi Oyuncu Kadrosu:

Ezgi Mola (Safiye)

Birkan Sokullu (Han)

Farah Zeynep Abdullah (İnci)

Merve Dizdar (Gülben)

Metin Çoşkun (Hikmet)

Ali Atilla Şendil (Memduh)

Emir Özden (Ege)

Alper Saldıran (Uygar)

Gizem Katmer (Neriman)

Uğur Uzuner (Esat)

Masumlar Apartmanı Dizisi Teknik Kadro:

Masumlar Apartmanı Yönetmeni Kimdir? Yönetmenliğini Poyraz Karayel ve Suskunlar dizilerinin de yönetmen koltuğunda oturan Çağrı Vila Lostuvalı üstleniyor. Dizinin yapımcısı ise OGM Pictures’dan Onur Güvenatam. Peki Masumlar Apartmanı yapımcısı Onur Güvenatam kimdir? Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarından esinlenen İstanbullu Gelin, Doğduğun Ev Kaderindir ve tabi ki yeni sezonun bir diğer favori yapımlarından Kırmızı Oda’nın da yapımcısı Onur Güvenatam’dır.

Masumlar Apartmanı Dizisi Hangi Kitaptan Uyarlandı? Yazarı Kimdir?

Masumlar Apartmanı, gerçek bir hikayeden senaryolaştırılmıştır. Peki Masumlar Apartmanı hangi kitaptan uyarlandı? Dizi, yazar Gülseren Budayıcıoğlu’nun ‘Madalyonun İçi Bir Psikiyatrın Not Defterinden’ adlı kitabından uyarlanmıştır. Madalyonun İçi kitabı, psikiyatr ve yazar Budayıcıoğlu’nun klinikte karşılaştığı ve tecrübe ettiği konulardan yola çıkarak yazdığı bir eserdir. Doğduğun Ev Kaderindir ve Kırmızı Oda yapımları da Gülseren Budayıcıoğlu’nun eserlerinden uyarlanmıştır.

Masumlar Apartmanı Safiye’nin Hastalığı Nedir, Tedavi Edilebilir Mi?

Masumlar Apartmanı Safiye karakteri, dizinin en çok merak edilen karakterlerinden biri. Dizide oldukça ilgi gören Safiye’ye Ezgi Mola hayat veriyor. Sosyal medyada da çokça konuşulan karakter hastalığı ile de oldukça dikkat çekiyor. Her şeyi defalarca yıkayan ve sürekli kirli olduğunu düşünen Safiye’nin hastalığı, Obsesif Kompulsif Bozukluk(OKB). Halk arasında temizlik hastalığı olarak da bilinen OKB, kişinin takıntılı bir şekilde tekrarlayan düşüncelere sahip olması ve bazı hareketleri sürekli tekrar etmesidir. Peki, merak edilen bir diğer konu, Obsesif Kompulsif Bozukluk tedavi edilebilir mi? OKB tedavi edilebilir veya etkisi azaltılabilir. Hastalığın hangi seviyede olduğu da bu noktada önemlidir. Hastanın hangi seviyede olduğuna bağlı terapi veya ilaçla tedavisi mevcuttur.

Masumlar Apartmanı Son Bölümde Neler Oldu? Yeni Bölüm Fragmanı Yayınlandı Mı?

Masumlar Apartmanı’nın her bölümü heyecanla bekleniyor. Gerçek bir yaşam hikayesi olan dizinin son bölümünde yaşananlar ve yeni bölüm fragmanlarını her hafta sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bu akşam 3.Bölümü ile ekranlara gelen dizinin 4.Bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Masumlar Apartmanı 1.Bölüm fragmanı, 2.Bölüm fragmanı ve diğer tüm bölümlerin fragmanlarını ve yeni bölüm özetini ‘Masumlar Apartmanı Son Bölümde Neler Oldu? Yeni Bölüm Fragmanı Yayınlandı Mı?’ yazımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close