Close
Karantina Dönemi Evde Spor: 5 Fitness Kanalı

Karantina Dönemi Evde Spor: 5 Fitness Kanalı

Spor, sağlıklı bir yaşam için günlük hayatın önemli bir parçası. Hem vücudu dinç tutmak için hem de kiloları kontrol etmek için evde sporu kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Yaz aylarına girerken, kışın alınan kilolar birçok kadının endişesi haline gelir. Yaza formda girmek her kadının hayalidir. 
Kışın ise soğuk havalar spor yapmaya pek teşvik etmez ve sıcak yataklardan çıkıp spor yapmak zor gelir. 
Oysa spor her mevsim yapılması gereken bir aktivitedir. Özellikle son zamanlarda içinde bulunduğumuz  karantina döneminde hareket halinde olmak ve sporu ihmal etmemek, bu zorlu günleri sağlıklı geçirmemizde etken rol oynamakta.
Peki, spor salonuna gitmeden sağlıklı ve fit bir vücuda nasıl sahip olunur? Ya da sahip olduğumuz sıkı görüntüyü nasıl koruyabiliriz?
Gelişen teknoloji ile bu oldukça kolay. İnternet sayesinde evde de yapabileceğiniz egzersiz videolarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Özellikle karantina döneminde hareket halinde olmanız için En İyi Youtube Fitness kanallarını sizler için derledik. 

CARO DAUR

Hazırladığı egzersiz planlarını instagram storyler üzerinden paylaşarak özellikle karantina döneminde takipçilerini hareket etmeye teşvik eden Caroline Daur, Youtube kanalında haftalık spor rutinlerini paylaşıyor. Influencer kimliğinden sonra Youtuber kimliği ile de ön plana çıkan Caro, Youtube üzerinden takipçilerine farklı fitness programları sunuyor. Aletli veya alet kullanmadan yapabileceğiniz hareketlerden oluşan, açıklayıcı videoları ile evde de spor yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. İlham veren içerikleri ile spor seansınızı daha verimli hale getirecektir. İşte sizin için tüm vücudunuzu çalıştıran HIIT antrenman videosu: “14 MINUTES FAT BURN HIIT FULL BODY WORKOUT”. Bu video ile siz de Caro Daur haftalık egzersiz challengelarına dahil olabilirsiniz.

PAMELA REIF

Alman fitness gurusu, HIIT seanslarının (10-15 dakikalık) yanı sıra 30 dakikalık yoga seansları ile herkese uygun birçok seçenek sunuyor. Pamela’nın Youtube videoları ile siz de evde kalınması gereken bu dönemde kendi spor programınızı oluşturabilirsiniz. Az ve yüksek yoğunluklu egzersizleri sayesinde seviyenize uygun hareketler ile bedeninizi şekillendirerek forma sokabilirsiniz. Video yayınları ile birlikte canlı eğitimleri ile de oldukça popüler bu kanal evde spor yolculuğunuzda size eşlik etmeye hazır. Pamela Reif ‘in en etkili egzersizlerinden biri olan 15 dakikalık tüm vücudu çalıştıran “20 MIN FULL BODY WORKOUT” videosunu izleyerek ilk adımı atabilirsiniz.

CHLOE TING

Avustralyalı Youtuber Chloe Ting, Youtube kanalında yayınladığı spor videoları ile takipçilerine değişim vadediyor. “Challenge” videolarına ve takipçilerinden gelen değişimlere kanalında sıkça yer veren Ting, hazırladığı spor programları ile oldukça popüler. Abs, kalça, bacak bölgesi için özenle hazırlanmış günlük seansların yanısıra 2 haftalık ve aylık değişim sunan videoları ile Youtube ‘da ikon haline gelen Chloe ‘nin “Get Abs in 2 WEEKS” challenge videosunu izleyip, deneyerek kendinizdeki değişimi gözlemleyebilirsiniz.

POPSUGAR FİTNESS

Sağlıklı yaşam ve kilo vermek için takip edilebilecek  fitness uzmanları tarafından hazırlanan eşsiz bir Youtube kanalı. POPSugar Fitness, yeni başlayanlar için egzersizler, abs ve kalça için hedeflenmiş egzersizler ve daha birçok kategori ile aradığınız spor antrenmanını bulmanıza yardımcı oluyor. Yoga, kick boks videolarına de sıkça yer verilen bu kanalda canlı eğitim seansları da bulunuyor. Dans koreografileri eşliğinde yapılan egzersizler ile özellikle karantina döneminde evde spor yapmak isteyenler için sporu eğlenceli hale getiriyor. Ayrıca, POPSugar Fitness, Hollywood ünlülerinin egzersiz programları ile trend videolar üretiyor. İşte POPSugar Fitness kanalından sizler için eğlenceli bir antrenman videosu : “30-Minute Cardio-Dance model FIT Workout”. Hadi şimdi müziğin ritmi ile hareket etme zamanı!

MADFİT

Kanadalı Youtuber Maddie Lymburner, vegan beslenme ve fitness üzerine paylaşımlar yapıyor. Maddie, antrenman programlarını şarkı ve koreografi ile zenginleştirerek egzersizleri eğlenceli hale getiriyor. Kanalında kareografi bazlı egzersiz videolarının yanı sıra, ekipmansız egzersizleri, partnerli yapılan egzersizler ve yoga seansları gibi özel içeriklere de oldukça yer veriyor. Herkese uygun seviyelerde fitness videoları bulabileceğiniz bir kanal olan MadFit, spor için ilham kaynağınız olabilir. Siz de MadFit kanalının en etkili videolarından “20 MIN FULL BODY WORKOUT” ile spor yaparken müziğin ritmine kendinizi bırakın.

BONUS / Çocuklar için Evde Spor

THE BODY COACH TV

Ülkemizde okullar kapalıyken, pek çok ailenin en değerli üyesi olan çocukların hareketsiz kalmasını önlemek için karantina sürecinde beden eğitimi dersini eve getiren kişisel antrenör Joe Wicks’in  “The Body Coach TV” Youtube kanalı ile tanışın. Fitness videoları ile oldukça ünlü Joe, evde kalınması gereken bu süreçte çocukları evde spor yapmaya teşvik eden videoları ile gündemde yer alıyor. Kanalında çocuklara özel hazırladığı antrenman videolarından ilki olan  “5 Minute Move Kids Workout 1” ile siz ebeveynler çocuklarınızla beraber sporu keyifli bir aktivite haline getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close