Close
Karma Ve Yağlı Ciltler İçin En İyi 10 Yağsız Nemlendirici

Karma Ve Yağlı Ciltler İçin En İyi 10 Yağsız Nemlendirici

Karma Ve Yağlı Ciltler İçin En İyi 10 Yağsız Nemlendirici
Yağlı ve Akneli Ciltler İçin En İyi Oil Free Yağsız Nemlendiriciler

Yağsız Nemlendirici Nedir? Akneli ve yağlı ciltler için En İyi Yağsız Nemlendirici hangisidir? Karma ciltler için en iyi nemlendirici hangisi? Su bazlı yağsız nemlendiriciler hangileridir? Oil Free Nemlendirici Önerileri! Cildi yağlandırmayan nemlendiriciler! Yağsız Nemlendirici ile parlayan ve akneli ciltlere özel nem bakımı.

Cildin sağlıklı görünmesi için neme ihtiyacı vardır. Mevsim değişiklikleri, az su tüketimi cildin nem dengesini bozar, kuru ve cansız cilt görünümüne neden olur. Cildin kaybolan nemini geri kazanması için su tüketiminin önemi büyüktür. Tek başına su tüketimi, nem kaybını gidermeye yetmez. Ayrıca cildin ihtiyacı olan neme kavuşması için bakım ürünleri ile takviye yapılmalıdır. 

Yanlış bilinenin aksine her cilt tipinin neme ihtiyacı vardır. Cilt tipine uygun ürünler kullanarak cildinizin sağlıklı parlaklık ve canlılığa kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazıda karma ve yağlı ciltler için uygun nemlendiricileri bir araya getirdik. Eğer karma veya yağlı cilt tipine sahipseniz, nemlendirici seçimlerinde dikkat etmeniz gereken nokta içeriği olacaktır. Gün içinde parlama yapan ve akneye meyilli cildinizin nem oranını yağsız nemlendiriciler kullanarak dengeleyebilirsiniz. İşte hafif formüllü yapılarıyla cildinizi nemlendirirken parlatmayan En İyi 10 Yağsız Nemlendirici ile tanışma zamanı!

Akneli ve Yağlı Ciltler İçin En İyi Yağsız Nemlendirici Önerileri

Karma Ve Yağlı Ciltler İçin En İyi 10 Yağsız Nemlendirici

Origins Ginzing Energy Boosting Moisturiser Oil Free

Ginzing Energy Boosting,  cildin donuk ve cansız görünümünü gidererek 72 saat nemlendirme sağlayan yağsız nemlendiricidir. Kahve ve Ginseng içeriği ile enerji ve parlaklık sağlayan ürün, içeriğindeki bitkisel özler sayesinde cildi nemli tutar. Karma ve yağlı cilde sahipseniz aydınlık görünüm sunan bu özel formüllü krem ile tanışın!

Karma Ve Yağlı Ciltler İçin En İyi 10 Yağsız Nemlendirici

Estee Lauder – Revitalizing Supreme Plus Light

Cildi nemlendirerek yağlanmayı azaltmak aynı zamanda yaşlanma belirtilerinden kurtulmak tek bir ürün ile mümkün olsa ? İşte tüm bunları sağlayan bir krem: Estee Lauder Revitalizing Supreme ile daha sıkı ve genç görünen bir cilde kavuşun. Nemlendirme özelliği ile cildin kendisini yenilemesini sağlayan bu yağ içermeyen krem, karma ciltler için mükemmel bakım sunar!

Karma Ve Yağlı Ciltler İçin En İyi 10 Yağsız Nemlendirici

Clinique Pore Solutions Stay Matte

Cildinizdeki fazla yağlanmadan mı şikayetçisiniz? Clinique bu sorununuza mükemmel bir nemlendirici ile son veriyor. Başta T bölgesi olmak üzere yüzünüzdeki  fazla yağı kontrol altına alır. Gözenek görünümünde azalma sağlayan bu yağsız nemlendirici, size pürüzsüz ve mat bir cilt görünümü sunar. Tüm gün mat, yenilenmiş cilt hayli kuran yağlı ciltlerin vazgeçilmez nemlendiricisi olmaya aday!

Karma Ve Yağlı Ciltler İçin En İyi 10 Yağsız Nemlendirici

Ole Henriksen Sheer Transformation Perfecting Moisturizer

Antioksidanlar açısından zengin yağsız Sheer Transformation nemlendirici, lekelenmeleri ve ton eşitsizliklerini gidererek pürüzsüz bir cilt sunar. Hafif ve ipeks dokusuyla mükemmel parlaklık sağlayan ürün, tüm cilt tipleri için uygundur. Kusursuz aydınlık bir görünüme Vegan içerikli bu nemlendirici ile kavuşun!

Karma Ve Yağlı Ciltler İçin En İyi 10 Yağsız Nemlendirici

 Perricone MD Photo Plasma

Nemlendirici özelliğinin yanı sıra SPF 30 koruma içeren bu mükemmel ürün, çevresel etkenler ile cildiniz arasında bir katman oluşturur. Anti-aging formülü ile daha genç ve canlı cilt görünümü vadeder. C vitamini içeriği sayesinde cildinizi pürüzsüzleştiren bu yağ içermeyen nemlendiriciye karşı koyamayacaksınız!

Karma Ve Yağlı Ciltler İçin En İyi 10 Yağsız Nemlendirici

 La Roche-Posay Effaclar Mat

Ciltte yağlılığı girerek, mat ve nemli bir bitiş sağlayan Effaclar Mat
krem, siyah nokta ve akne oluşumunu azaltır. Sebum oranını
dengeleyici bu ürün, içeriğindeki E ve C vitaminleri ile cilt dokusunu pürüzsüzleştirir. Cildinizde sağlıklı mat bir dokunuş yaratma için mükemmel bir krem!

Karma Ve Yağlı Ciltler İçin En İyi 10 Yağsız Nemlendirici

Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel Cream

Karma ve yağlı ciltler, işte sizin için ideal bir ürün daha: Sebum dengeleyici Ultra Facial Oil-Free nemlendirici, içeriğindeki salatalık özü ile cildin uzun süre nemli kalması için formüle edilmiştir. Yağ içermeyen, parfümsüz, hafif yapılı bir kremdir. Cildinizi nemlendirirken koruyan, fazla yağı emen bu mükemmel ürünü bakım rutininize eklemeyi unutmayın!

Karma Ve Yağlı Ciltler İçin En İyi 10 Yağsız Nemlendirici

Nars Aqua Gel Luminous Oil-Free

Her yaştan karma ve yağlı ciltler için formüle edilen, cildi nemlendirirken canlandıran bir krem : Nars Aqua Gel Luminous Oil-Free Moisturizer. Bu jel nemlendirici su bazlı ve yağsız formülü ile cildi yumuşatırken kırışıklık görünümünde azalma sağlar. Bu ürün ile gün boyu sağlıkla parıldayan, ışıl ışıl bir cildin tadını çıkarın!

Karma Ve Yağlı Ciltler İçin En İyi 10 Yağsız Nemlendirici

Clinique Pep-Start HydroBlur Moisturizer

Yağlı cildinizde hem baz hem nemlendirici olarak kullanabileceğiniz tek bir bakım ürünü düşünün. Cildi gün boyu nemlendirirken gözenek ve kuruluk gibi cilt kusurlarını kapatan eşsiz bir ürün: Karşınızda Clinique Pep-Start HydroBlur Nemlendirici. Bu yağsız nemlendirici, ciltte istenmeyen parlamaları önlerken gün boyu fazla yağlanmayı kontrol altına alır. Hafif yapısı sayesinde gün boyu ihtiyaç anında etkili çözüm sunan bu nemlendiriciye makyaj çantanızda yer açın!

Karma Ve Yağlı Ciltler İçin En İyi 10 Yağsız Nemlendirici

Shiseido Pureness Matifying Moisturizer

Mevsim değişiklikleri cildinizde yağlanmayı artırıyorsa bu ürün sizler için ideal seçim: Shiseido Pureness anında matlaştırma özelliği ile ciltte oluşan fazla yağı kontrol altına alır. Pudralı yapısı yağdan kaynaklı istenmeyen parlamaların önüne geçer. Hayaliniz pürüzsüz, tazelenmiş ve mat bir görünüm mü ? Shiseido yağsız nemlendirici ile bu hayaliniz artık mümkün!

Yağlı Ciltler Nemlendirici Kullanmalı Mı?

Yağlı cildiniz varsa nemlendirici kullanmanız gerekir mi? Bilinenin aksine evet. Yağlı ciltlerin genellikle en çok yaptığı hatalardan biri nemlendirici kullanmamaktır. Ancak, cildin her zaman neme ihtiyacı vardır. Akneli ve yağlı ciltlerde; kirlilik, UV ışınları gibi dış faktörler cildin nem bariyerine zarar vererek nem kaybına ve yağ üretiminde artışa neden olabilir. Bu durum da cildin aşırı parlak görünmesine sebep olabilir. Doğru nemlendirici ile cildinizi daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Karma Cilt ve Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilir?

Yağlı ciltler için nemlendirici kullanmanız gerektiğinden bahsettik. Peki Yağlı ciltler hangi nemlendiricileri tercih etmelidir? Yağlı ciltler için en iyi nemlendirici hangisi? Yağsız, hafif formüllü nemlendiriciler tercih edin. Bu ürünler, hafif ve komedojenik olmayan, yani gözenekleri tıkamayan nemlendiricilerdir.

Yağsız (Oil- Free) Nemlendirici Nedir?

Yağsız (oil-free) nemlendirici, cildi yağ kullanmadan nemlendirmek için tasarlanmış krem veya losyonlardır. Yağ yerine genellikle, gliserin ve hyaluronik asit gibi diğer bileşenler ile cildin nemlenmesini sağlar.

CİLTTEKİ SEBUM ORANINI DENGELEMENİZİ SAĞLAYAN EN İYİ KİL MASKELERİCoco ile parıldamaya devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close