Close
Saç Serumu Nasıl Kullanılır? Kadınlar İçin En İyi Saç Serumları: Loreal, John Frieda, Morfose…

Saç Serumu Nasıl Kullanılır? Kadınlar İçin En İyi Saç Serumları: Loreal, John Frieda, Morfose…

Kabaran saçlar, kuru saçlar veya yıpranan saçlar… Tüm saç tiplerine uygun En İyi Saç Serumları…

Bazı güzellik trendleri gelip geçicidir. Fakat saç serumu kullanmak bir trendden öte. Cilt bakımı gibi saç bakımı da oldukça önemlidir. Sağlıklı saçlar için şampuandan saç kremlerine, yağlardan serumlara kadar her ürünün doğru kullanılması gerekir.

Bu yazımızda Saç Serumu ve saç serumunun kullanımına değineceğiz. Ayrıca saç tipinize uygun En İyi Serumu seçmenize yardımcı olacağız.

Daha önce hiç saç serumu kullanmadıysanız veya saç tipinize uygun ürünü bulmakta zorlanıyorsanız doğru yerdesiniz. Düz, dalgalı, kıvırcık veya yıpranmış saçlara sahip olun her saç tipi için En Etkili Saç Serumlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Serum Önerilerinden önce Saç Serumu Nedir? Saç Serumu Nasıl Kullanılır? Saç Serumu Ne İşe Yarar? sorularının yanıtlarını sizler için derledik. 

Serumların nasıl kullanıldığı ve sizin için En İyi Saç Serumunu nasıl bulacağınız hakkında tüm detaylar için okumaya devam edin!

Saç Bakım Serumu Nedir?

Saç Serumu veya Saç Bakım Serumu, kuru saçları nemlendiren, kıvırcık saçları yatıştıran bir şekillendirici üründür. Saçınızı nemden koruyan bir tabaka görevi görür, saçın elektriklenmesini ve kabarmasını önler, kolay şekil almasını sağlar. Saçınızda serum kullanmak, nem ve nem kaynaklı saçınızın bozmasını önlemek için saçın dış tabakasında silikon yapısı ile koruyucu görevi görür.

Saç Serumu Nasıl Kullanılır?

Saç serumu hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de ‘Saç Serumu Nasıl Uygulanır?’.Saç serumu kullanmak, saç köpüğü veya saç kremi kullanmaktan biraz farklıdır. Saç serumunu kullanmanın birkaç farklı yolu vardır. Genel olarak, saç uzunluğuna bağlı olarak nemli saça uygulanmalıdır. Ortalama 1-2 pompa serum kullanın. Ürünü saç uçlarına eşit bir şekilde dağıtın. Ardından saçlarınızı şekillendirin. Saç serumu kullanmanın bir diğer yolu, elektriklenen veya kabaran saçları yumuşatmak ve parlaklık kazandırmak için doğrudan kuru saça uygulamaktır. Kuru saça uygulama yaparken, biraz daha az ürün kullanın. 

Saç Serumu Nasıl Kullanılır? Kadınlar İçin En İyi Saç Serumları: Loreal, John Frieda, Morfose...
Saç Serumu Nasıl Kullanılır?
  • Ürün Talimatları İzleyin. Seçtiğiniz seruma bağlı olarak, uygulamaları farklılık gösterebilir. Aldığınız bir serumu uygularken şişesindeki talimatları okuduğunuzdan emin olun.
  • Küçük Miktarda Ürün Kullanın. Ne kadar saç serumu kullanmalısınız? Avucunuza bir pompa sıkın, serumu ellerinizde birbirine sürün ve saçınıza eşit bir şekilde dağıtın. Düz veya kıvırcık saçlara sahip olun, saç uçlarından başlayarak az miktarda serum uygulayın. Saçınız uzun veya daha kalınsa, daha fazla ürün kullanabilirsiniz.
  • Uyguladıktan Sonra Serumu Durulamayın. Serum, şekillendirme rutini için oldukça ideal bir üründür. Serumu uyguladıktan sonra durulamanıza gerek yoktur. 
  • Serumu Doğrudan Saç Köklerine Uygulamayın. Serumlar saç tellerini parlaktmak, şekil vermek için kullanılır. Saç köklerine uygulandığında ağırlık yapabilir ve saçın yağlı görünmesine neden olabilir. Bu nedenle, serumu uçlardan saçınızın uzunluğunun ortasına kadar uygulamanız önerilir.
  • Serumu Uygulamadan Önce Saçınızı Yıkayın. Serum uygulamadan önce saçlarınızı yıkayın. Temiz ve nemli saça serum uygulamak en iyi sonucu verecektir.  Bu nedenle serumu uygulamak için en iyi zaman duştan hemen sonradır. 
  • Isı Korumalı Ürün Kullanın. Saçınız için serum alırken, ısı korumalı ürün tercih edin. Bu şekilde saç şekillendirici ve ısılardan saç tellerinizi koruyabilirsiniz. 
  • Saç Tipinize En Uygun Saç Serumunu Kullanın. Saçınız için en iyi saç serumunu tercih edin. Kalın, kıvırcık veya düz saça uygun ürünler kullanın.

Saç Serumu Ne İşe Yarar?

Saç Serumunun Faydaları Nelerdir? Şampuan ve saç kreminden sonra, şekillendirmeden önce kullanıldığında, saç serumlarının oldukça etkilidir. Daha önce saç serumu kullanmadıysanız ve faydaları hakkında daha detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam edin. Saç serumu kullanmanın faydaları:

Saç Serumu Faydaları #1: Düzgün Bukleler

Kıvırcık veya dalgalı görünüm her ne kadar güzel olsa da düzensiz bukleler hiç de sevimli değil. Saç spreyinden önce kullanacağınız saç serumu ile düzgün ve elektriklenmeyen bukleler, dalgalar elde edebilirsiniz.

Saç Serumu Faydaları #2: Parlak Saçlar

Saç serumu kullanmak saçınızın parlaklığını artırmaya yardımcı olur. Parlak ve ışıldayan saçlar için parlaklık etkili serum kullanın. 

Ayrıca sağlıklı ve parlak görünen saçlar için Parlak Saçlar İçin Bakım Önerileri yazımıza göz atın.

Saç Serumu Faydaları #3: Sağlıklı Saçlar

Kuru saçlar, donuk ve cansız görünür. Peki kuru saçlar için neler yapabiliriz? İyi bir serum tercih ederek, saçları beslerken parlaklık ve yumuşaklık katabilirsiniz.

 Saç Serumu Faydaları #4: Kabarmayan Saçlar

Hava ile kabaran saçları serum kullanarak yatıştırabilirsiniz. Çevresel unsurlar, rüzgar, nem gibi unsurlardan etkilenen saçlarını için uygun serumları tercih edebilirsiniz.


BONUS: Saç Neden Kabarır? Saç Kabarmasını Önlemenin Yolları yazımıza göz atın.

Saç Serumu Faydaları #5: Yumuşak Saçlar

Saç kuruduğunda veya hasar gördüğünde, kırılabilir. Saç serumu kullanarak, saç tellerini daha yumuşak hale getirebilir ve ipeksi saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç Serumu Faydaları #6: Yıpranma Karşıtı

Saç boyaları, şekillendiriciler saçların yıpranmasına neden olabilir. Saç serumu kullanmak, doğal yağlarını kaybeden saç tellerinize nemi geri kazandırmanın harika bir yoludur.

En İyi Saç Bakım Serumları

Saç tipine uygun en iyi saç serumlarını sizler için derledik: L’Oréal, John Frieda, Morfose Saç Serumları

Kabaran Saçlar İçin En İyi Saç Serumları

Elektriklenmeyi ve parlamayı önleyen, saçları parlatan ve yumuşatan serumlar tercih edin. 

Kuru Saçlar İçin En İyi Saç Serumları

Kuru saçlar için hafif yapılı saç serumları tercih edin.

Yıpranmış Saçlar İçin En İyi Saç Serumları

Donuk ve yıpranmış saçlar için besleyici ve ısı korumalı serumlar tercih edin.

Belirgin Bukleler İçin En İyi Saç Serumları

Çok kalın saç serumları, bukleleri ağırlaştırabilir. Nemlendirici formüle sahip hafif bir saç serumu tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close