Close
Kalçada Sivilce Neden Çıkar? Kalçadaki Sivilceler Nasıl Geçer? Sivilceler İçin Doğal Çözümler

Kalçada Sivilce Neden Çıkar? Kalçadaki Sivilceler Nasıl Geçer? Sivilceler İçin Doğal Çözümler

Kalçada sivilce neden çıkar? Kalçada sivilce çıkması hangi vitamin eksikliğinden kaynaklanır?

Hem kadın hem de erkeklerde ortak sorunlardan biri de kalçada oluşan sivilcelerdir. Peki kalça bölgesinde sivilce oluşumu neden olur?

Kalçada sivilce özellikle çok hareket eden ve terleyen bireylerde görülür. Bunun sebebi kıl köklerinin tıkanması olabilir. Aynı zamanda vücudun diğer bölgelerinde oluşan sivilceler gibi bu sivilceler de bir sağlık sorunundan kaynaklanabilir. Öncelikle bir hekime danışılmalıdır.

Her yaş ve cinsiyette görülebilen bu sivilceler, belirli bir bölgede veya kalçanızın tamamında olabilir. Kaşıntı veya acıya sebep olabilir. İşte kalça sivilcelerinin sebepleri ve nasıl tedavi edileceği ile ilgili tüm detaylar…

Kalçada Sivilce Neden Çıkar? 

Kalçada Sivilce Neden Çıkar? Kalçadaki Sivilceler Nasıl Geçer? Sivilceler İçin Doğal Çözümler
Popo Kalça Sivilceleri Neden Çıkar?

Kalçanızda çıkan sivilceler aslında çoğunlukla folikülit olarak bilinen saç köklerinin etrafındaki iltihaplanmadan,dar giysiler giymekten veya ağda nedeniyle oluşan tahrişten kaynaklanır.  

Kalçadaki sivilceler özellikle de yazın oluşur. Bunun temel nedeni terdir. Çok hareketli ve terleyen bireylerde daha sık rastlanır. Terleme, kol köklerinin nemli kalmasına ve tıkanmasına neden olur. Bunun sonucunda da sivilceler oluşabilir. 

Bunun yanı sıra kalçada çıkan sivilceler başka sağlık sorunlarından da kaynaklanıyor olabilir. Stres, vitamin eksikliği, yetersiz beslenme de sivilce oluşumunun nedenlerindendir.

Kalçada Çıkan Sivilcelerin Temel Nedenleri:

 1. Terleme ve kıl köklerinin iltihaplanması
 2. Dar giysiler giyme
 3. Spor sonrası terli kıyafetlerle durma
 4. Uzun süre oturma
 5. Hormonal değişimler
 6. Yetersiz beslenme
 7. Stres

BONUS: VÜCUT AKNELERİ NEDEN OLUR?

Kalçada Sivilce Çıkması Hangi Vitamin Eksikliğinden Kaynaklanır?

Kalçada sivilce hangi hastalığın belirtisidir? Popoda sivilce çıkmasının birçok sebebi olabilir. Vitamin eksikliği doğrudan bir etkiye sahip olmasa da beslenme ve hormonal değişikliklere bağlı olarak kalça sivilceleri oluşabilir. Bu noktada öncelikle bir hekime danışılmalıdır.

Kalçadaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Kalçadaki sivilceler için ne yapmak gerekir?

 1. Benzoil peroksit içeren bir temizleme jeli veya antibakteriyel sabunla kalçanızı yıkayın. Fazla terliyorsanız; spor yaptıktan sonra ve sabah-akşam kalça bölgenizi yıkayın.
 2. Cildinizi haftada bir kez lifle nazikçe ovalayın.
 3. Egzersiz yaparken nemi emen kumaşlar tercih edin.
 4. Terledikten sonra mutlaka duş alın. Terli beklemeyin.
 5. Bol giysiler tercih edin.
 6. Vücut losyonları, kremleri ve jelleri kullanın. Salisilik asit, laktik asit içeren ürünler tercih edebilirsiniz. (Hekime danışılmalıdır)
 7. Pamuklu iç çamaşırı tercih edin.
 8. Kıyafetlerinizi anti-alerjen deterjanlarla yıkayın.

Kalçada Çıkan Sivilceler İçin Doğal Çözümler

Öncelikle her zaman bir hekime danışılmalıdır. Daha sonra uzman yönlendirmesine göre evde doğal ürünlerle sivilceleri tedavi edebilirsiniz.

Çay ağacı yağı veya hindistan cevizi yağı gibi antibakteriyel etkili doğal yağlar ile doğal kürler hazırlayabilirsiniz. Cildinizi temizleyin. Bir pamuğa zeytinyağı veya çay ağacı yağı damlatın. Nazik hareketlerle kalçanıza masaj yapın.

Haftada bir nazikçe kese yapmayı atlamayın. Ayrıca cildi nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close