Close
Cilt Tonuna Göre En İyi Nude Ruj Nasıl Seçilir?

Cilt Tonuna Göre En İyi Nude Ruj Nasıl Seçilir?

Cilt Tonuna Göre En İyi Nude Ruj Nasıl Seçilir?

Ten renginize en uygun nude ruj rengini bulmaya ne dersiniz?

Nude rujlar, modası geçmeyen dudak renklerinden biridir. Makyajda doğal görünümlü ve renkli bir dokunuş isteyenler için nude rujlar mükemmeldir. Bu makyaj trendinde önemli olan nokta cilt tonuna uygun ten rengi ruju belirlemektir. Tabi ki bazen en iyi nude ruj tonunu bulmak zor olabilir!

Siz de dumanlı göz makyajınızı tamamlayacak veya günlük makyajınıza doğal bir renk katacak size en uygun nude ruju arıyorsanız, bu yazımız tam size göre! İşte Cilt Tonuna Göre En İyi Nude Ruj Tonları!

Ten Rengine Göre Nude Ruj Nasıl Seçilir?

Açık Ten İçin Nude Ruj Seçimi

Açık ten rengine sahipseniz, ten rengi ruj seçerken dikkat etmeniz gereken öncelikle sizi solgun göstermeyecek tonda nude rujlar seçmektir. Bu noktada ten rengi ve cilt alt tonuna bakılmalıdır. Soğuk alt tonlara sahipseniz, açık pembe alt tonlu ten rengi rujlar sizin için ideal olacaktır. Pembe tonlu nude rujlar ile cildinizi daha canlı ve renkli göstererek, kusursuz görünüme ulaşabilirsiniz. Sıcak alt tonlara sahipseniz, bej veya turuncu alt tonlu ten rengi rujlar sizin için ideal görünümü sunacaktır. Şeftali tonlarında nude rujlar ile doğal makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Açık tenliyseniz dikkat etmeniz gereken nude ruj renkleri, sarı alt tonlu renklerdir. Bu tonlar cildinizin daha solgun ve mat görünmesine neden olabilir. 

Buğday Ten İçin Nude Ruj Seçimi

Orta koyulukta ten rengine sahipseniz, ten rengi ruj seçimi yapmak sizin için kolay olacaktır. Hemen hemen her tonda nude ruj kullanabilirsiniz. Buğday teninizle uyumlu olması için ten renginizden daha açık veya 1-2 ton daha koyu rujlar kullanabilirsiniz. Cilt alt tonunuz pembe ise, şeftali veya pembe alt tonlu rujlar tercih edebilirsiniz. Sarı cilt alt tonlu iseniz karamel, bej ve turuncu renkleri de tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında daha canlı ve parlak bitişli ten rengi rujlar; kış aylarında ise daha mat ve koyu tonlu nude rujlarla makyajınızı tamamlayabilirsiniz. 

Bronz Ten İçin Nude Ruj Seçimi

Bronz bir tene sahipseniz, ten rengi ruj seçimi yaparken sıcak tonlu rujlar tercih etmelisiniz. Şeftali rengi nude rujlar, makyajınıza renk ve sıcaklık katacaktır. Koyu göz makyajı tercih ediyorsanız, daha pembe veya bej gib doğal tonları dudağınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca dudaklarınızı yokuş gibi gösteren ten renginizden daha açık veya aynı renk rujlardan kaçınmalısınız. Koyu tonlarda nude ruj kullanmak isterseniz karamel veya kahverengiye yakın tonlar sizin için ideal olacaktır. kahve tonlu nude rujunuzu daha hafi̇f bi̇r göz makyajı ve altın ışıltıları olan highlighter veya bronzerla tamamlayabilirsiniz. 

Koyu Ten İçin Nude Ruj Seçimi

Koyu bir tene sahipseniz, ten rengi ruj seçimi yaparken çikolata tonlarına yönelebilirsiniz. Doğal dudak renginize yakın kırmızı ve kahve tonlarına sahip rujlarla makyajınızı öne çıkarabilirsiniz. Esmer tende açık pembe tonlu nude rujlar kullanmak yerine daha sıcak alt tonlu koyu pembe, kırmızı, şeftali renkli rujları tercih etmelisiniz. Cildinizin doğal canlılığı ve sıcaklığını bu sayede ortaya çıkarabilirsiniz. Nude rujunuzu şeffaf lip glosslarla daha ışıltılı hale getirebilirsiniz. Esmer ten renginizin doğallığını ortaya çıkaran nude rujunuzu renkli bir rimelle çarpıcı ve iddialı hale getirebilirsiniz.

Nude Ruj Nasıl Uygulanır?

Cilt tonunuz için en iyi nude ruju seçtikten sonra, sıra uygulamaya geldi! 

Öncelikle dudak renginizi nötrleyerek başlayın. Bunun için kapatıcı kullanabilirsiniz. Ardından dudak renginize uygun dudak kalemi uygulayın. Dudak kalemini ruj fırçası ile yumuşatın. Ruj için bir temel oluşturduktan sonra artık ruju uygulayabilirsiniz. Seçtiğiniz nude ruju bir fırça yardımıyla veya doğrudan dudaklarına uygulayın. Mat bir ruj tercih ettiyseniz üzerine şeffaf lip gloss sürün. Böylece daha dolgun ve parlak dudaklara sahip olabilirsiniz. İşte bu kadar kolay. 

En İyi 10 Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Önerileri yazımız için tıklayın!

Yine bazen cilt tonumuz için ideal nude ruju bulamayabiliriz. yanlış veya istediğiniz tondan farklı ruj aldıysanız, işinize yarayabilecek bazı ipuçları: 

• Cilt tonunuz için çok açık olan bir nude ruj aldıysanız, dudaklarınızı biraz daha koyu bir dudak kalemi ile çerçeveleyin, dudaklarınızı yarıya kadar doldurun ve hafifçe dağıtın. Bu sayede ince bir ombre görünümü yaratarak teninizle uyumlu nude ruj tonunu elde edebilirsiniz.

• Cilt tonunuz için çok koyu bir nude ruj aldıysanız, alt ve üst dudağınızın ortasına çok az miktarda fondöten veya kapatıcı uygulayın. Dış kenarlara doğru ürünü yayın. Ardından dudak kalemi ve rujunuzu sürün. Böylece  doğal ve ten renginize uyumlu tonu elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close