Close
Gümüş Takılarınız Kararmasın!

Gümüş Takılarınız Kararmasın!

Günlük ve plaj stilimizin tamamlayıcı parçalarından gümüş takı ve aksesuarlar…

Zarif, cool veya şık bir görünüm için takı ve aksesuarlar kombinlerimizin vazgeçilmez parçalarındandır. Stilinizde fark yaratırken gümüşler size eşlik edecek parçalardan olacaktır. 

Her takı ve aksesuar zamanla yıpranır. İster küpe, zincir, ya da yüzük olsun havanın nemi ve asitliği ile reaksiyon gösteren takılar renk değişimine uğrar. Ayrıca gün içerisinde kullandığımız parfüm, saç spreyleri, vücut losyonları da takıların kararmasında etkilidir. Terlediğimizde ve güneş ışınlarına maruz kaldığımızda da bu yıpranma meydana gelmektedir.

Peki gümüş takıların en büyük sorunu olan kararmayı nasıl önleyebileceğinizi öğrenmeye ne dersiniz?

Öncelikle takıları kullanmadığımız zamanlarda güneş almayan bir yerde muhafaza edin. Parfüm, cilt nemlendiricisi veya deodorant kullanırken gümüşlerle temas etmesinden kaçının. Ayrıca, pamuk veya mikrofiber bez ile o gün taktığınız aksesuarlarınızı silebilirsiniz. Bunun yanı sıra kararmalarını önlemek ve daha parlak bir görünüm kazanmalarını sağlamak için diş macunu ve karbonat tercih edilebilir. 

Ayrıca miktarlarına dikkat ederek limon ve sirke ile de etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Bir miktar ılık suya ekleyeceğiniz bulaşık deterjanı ile de gümüş aksesuarlarınızı parlatabilirsiniz. 10 dakikadan uzun süre suda kalmamasına ve sonrasında kurutmaya özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra gümüşlerinizi parlatırken sıvı sabun, saç kremi, ketçap ve  nişastadan yararlanabilirsiniz. Tüm ürünlerin kullanımında kimyasal reaksiyon ihtimalini dikkate almalısınız. Değerli mücevher ve takılarınızda parlatma işlemlerinde profesyonel bir yardım tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close