Close
Göz Kremi Nasıl Kullanılır? Göz Altı Kremi Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz Kremi Nasıl Kullanılır? Göz Altı Kremi Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz Kremi Nasıl Kullanılır? Göz Altı Kremi Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Göz Kremi Nasıl Kullanılır? Göz kremi uygularken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? 

Göz altı kremi nasıl sürülür? Göz altı kremi nasıl kullanılır? Göz kremi uygularken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?  Göz kremi ne zaman sürülür? sorularının cevapları bu yazımızda!

Göz çevresi, yüzün diğer bölgelerine göre daha ince bir deriye sahiptir. Bu nedenle hassas bakıma ihtiyaç duyar.

Koyu halkalar, torbalanma, kırışıklık ve kaz ayakları gibi birçok göz altı problemi bulunmaktadır. Ayrıca göz çevresi yaşlanma belirtilerinin en çok belli olduğu bölgelerdendir. 

Günlük cilt bakım rutinlerinde yer alması gereken göz çevresi bakımı ile göz altı endişelerinden kurtulabilirsiniz. Ancak, göz kremi kullanmaya yeni başladıysanız veya deneyimli dahi olsanız bu cilt bakım ürününü nasıl kullandığınız önemlidir. Göz çevresi kremi uygulanırken yapılan hatalar, cilde zarar verebilir.

Peki göz çevresi kremi nasıl uygulanmalıdır? Göz kremi nasıl sürülür? Göz kremini ne zaman uygulamalısınız? Göz Kremi Kaç Yaşından İtibaren Kullanılmalıdır? Göz kapakları dahil her yere uygulanmalı mı?  İşte göz kremlerinin doğru şekilde uygulanmasına dair tüm detaylar!

Göz Kremi Ne Zaman Sürülmeli?

Göz Kremi Nasıl Kullanılır? Göz Altı Kremi Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz kremini ne zaman ve ne sıklıkla uygulamalısınız? Göz kremini uygulamak kadar ne zaman uygulayacağımız da önemlidir. Göz kremini cilt bakım rutininde hangi sırada uygulamalısınız? Göz kremi günün farklı saatlerinde uygulanabilir. Göz kremi sürmek, sabah ve gece cilt bakımı rutininde yer alması gereken son adımdır. Sabah uyguluyorsanız güneş kreminde önce uygulayabilirsiniz.

Farklı zamanlarda uygulayacağınız göz kremleri seçerken,

 • Sabah kullanacağınız göz kreminin hafif yapılı ve SPF içerikli olmasına özen gösterin.
 • Akşam kullanacağınız göz kreminin ise nemlendirici özellikli ve SPF içermemesine özen gösterin.

Sabah ve akşam göz çevresine krem veya serum uygulayacaksanız; 12 saatte bir uygulamalısınız. Göz kremi veya serumu tercih ederken cilt endişenize göre uygun ürünü tercih etmelisiniz.

Göz Kremini Kimler Kullanmalıdır?

Göz Kremi Kaç Yaşından İtibaren Kullanılmalıdır? Göz kremi ne zaman kullanmaya başlanmalı? Göz kremi bilinenin aksine sadece yaşlılık belirtilerini azaltmak için kullanılmamaktadır.

Göz çevresi hassas deriye sahiptir. Kırışıklık, torbalanma ve koyu halka gibi göz altı problemleri erken yaşlardan itibaren oluşabilir. 

20’li yaşlardan itibaren göz çevresi endişenize uygun göz altı kremi kullanabilirsiniz.

Göz Kremi Nasıl Sürülür?

Göz Kremi Nasıl Kullanılır? Göz Altı Kremi Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz kreminde en iyi verimi alabilmek için, doğru uygulama oldukça önemlidir. 

Peki Göz çevresine nasıl krem sürülür? Göz kremi hangi bölgeye sürülür? Göz altı kremi nasıl kullanılmalıdır?

 1. Cilt bakım rutininizin son adımında uygulayın. Cildi temizledikten ve nemlendirdikten sonra uygulayın.
 2. Yüzük parmağınızı kullanın. Bu parmak cilde en az baskı yapan parmaktır. Bu sayede göz altınıza yumuşak dokunuşlar ile ürünü uygulayabilirsiniz.
 3. Bezelye büyüklüğünde ürün alın.
 4. Göz altının en iç tarafından başlayarak dışarıya doğru hafif dokunuşlar yapın.
 5. Ürünü cilde hafifçe yayın. Ovalamaktan kaçının.
 6. Kremin emilmesi için 2 dakika bekleyin.

Göz Kremi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Göz kremi sürerken nelere dikkat edilmeli? Göz çevresi kremi kullanırken yapılan yanlışlar nelerdir? 

Basit gibi görünse de çoğumuz göz kremi uygulamasını yanlış yapıyoruz. Göz kremi uygulama yanlışları nelerdir? İşte göz çevresi kremi uygularken dikkat edilmesi gerekenler!

 1. Çok Fazla Ürün Sürmeyin. En çok yapılan hatalardan biri olan fazla ürün kullanmak yerine küçük bir miktar uygulayın. Küçük bir bölge olduğu için sürdüğünüz krem hızlıca emilecektir. Fakat fazla miktarda sürüldüğünde kirpiklerinize veya gözünüze bulaşabilir.
 2. Kuru Cilde Göz Kremi Uygulamayın. İstenilen sonuçları almak için daima nemli cilde göz kremi sürün. Yüz temizleyicisini kullandıktan sonra kurulamadan önce, yüzünüz hala nemliyken kremi göz çevrenize uygulayın.
 3. Göz Çevresini Ovalamayın. Göz çevresindeki cilt hassas ve yumuşaktır. Yüzük parmağını kullanarak ürünü nazikçe yayın. Göz kremini sertçe sürmeyin.Ovalamaktan kaçının. 
 4. Kirpiklerinize  Çok Yakın Sürmeyin. Göz kremini göz çevresindeki kemik boyunca yarım daire şeklinde uygulayın. Tahriş ve gözde yanmaya sebep olmaması için kirpiklerinize yakın sürmemeye özen gösterin.
 5. Cilt Endişenize Göre Ürün Kullanın. Koyu halkalar, şişkinlik veya kırışıklık göz altı probleminize göre ürün tercih edin.
 6. Yağlı ve Yoğun Kremler Kullanmayın. Mineral yağlar ve vazelin içeren kremler kullanmaktan kaçının. Hassas göz çevresindeki elastik liflere zarar veren bu içerikler erken kırışıklık oluşumuna neden olabilir.
 7. Göz Çevresinde Sorun Oluşmasını Beklemeyin. En çok yapılan hatalardan biri de göz kreminin ciltte yaşlılık veya koyu halka gibi sorunlar oluştuğunda kullanılmasıdır. Göz kremini 20’li yaşlardan itibaren nemlendirme ve bakım için kullanın.

Göz Kapaklarına Göz Kremi Sürülmeli Mi?

Göz kremi göz kapağına sürülür mü? Göz çevresi yüzün en hassas bölgesidir. Göz altındaki derinin ince olması, cildin nemini daha çabuk kaybetmesine neden olur. Göz altı bölgesine ek olarak, göz kapaklarınıza göz kremi sürmeniz kullandığınız göz kremine bağlıdır. Bazı ürünler göz kapağına sürülmeye uygun bazıları ise değildir. Seçtiğiniz ürünlerin talimatlarına bakmalısınız.

Göz Altı Kremi Yüze Sürülür Mü?

Hayır. Göz kremlerinin yüze sürülmemelidir. Göz kremleri, göz çevresinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmaktadır. Göz kremleri, yoğun nemlendirici bileşenlerle formülize edilmiştir. Bu nedenle yüzde gözenekleri tıkayabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close