Close
Pürüzsüz Bacaklar İçin Neler Yapmalı? Doğal Yöntemler Ve Evde Peeling

Pürüzsüz Bacaklar İçin Neler Yapmalı? Doğal Yöntemler Ve Evde Peeling

Pürüzsüz Bacaklar İçin Evde Neler Yapmalı? Bacakların Pürüzsüz Olması İçin Doğal Yöntemler Nelerdir? Evde Peeling Nasıl Yapılır? Bacaklara Kese Nasıl Yapılır? Pürüzsüz Bacak İçin Bakım Önerileri!

Yazın tadını pürüzsüz bacaklarla çıkarın.

Yaz sezonu geldi. Plajda bikinilerle, sokaklarda etekler ve şortlarla günün keyfini çıkarırken, pürüzsüz bacaklarınızda kendinize olan güveninizi artırın. Cildinize bakım yapma zamanı. Bakım rutininize eklemeniz gereken ipucuları sizler için bir araya getirdik. Gelin yaz pürüzsüzlüğüne ilk adımı birlikte atalım.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Neler Yapmalı? Doğal Yöntemler Ve Evde Peeling
Kuru Fırçalama

Pürüzsüz Bacaklar İçin Bakım Önerileri

1. Kuru fırçalama ile tanışın.

Kuruyan cildinize bakım zamanı. Kuru fırçalama tekniği ile cildinizi ölü derilerden arındırın. Peeling etkisinin yanı sıra kan dolaşımını hızlandıran bu uygulama ile selülitlerinizle vedalaşın. Cildinizdeki parlaklık ve pürüzsüzlüğün tadını çıkarın. Kuru Fırçalama hakkında daha fazla bilgi için Kuru Fırçalama yazımıza göz atabilirsiniz.

2. Vücudunuza kese ile peeling yapın.

Her gün keseleme yapmak yerine haftada 1-2 kere yapacağınız bu uygulama ile ölü deriden arınmış, pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Kuru fırçalama ile benzer etkilere sahip keseleme uygulamasına pürüzsüz bacaklara kavuşmak için başvurulabilir.

3. Cildinizi nemlendirin.

Cildinizin en ihtiyaç duyduğu şey tabi ki nem. Özellikle de yaz aylarında kuruyan cildinizi sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için nemlendirmelisiniz. Cansız ve mat cildinizi En Etkili Vücut Nemlendiricileri postumuzdaki ürünlerle parlak ve canlı görünümüne kavuşturun.

4. Cildinizi masaj ile şımartın.

Masaja gitme şansınız varsa düzenli olarak cildinize bakım yapın. Evde de yapabileceğiniz kısa süreli masajlarla cildinizdeki kan dolaşımını hızlandırın. Masaj esnasında tercih edeceğiniz krem ve losyonlarla etkisini artırın.

5. Cilt pürüzlerine savaş açın.

Özellikle yaz aylarında sıkça başvurulan jilet, ağda cildin tahriş olmasına neden olur. Ayrıca bu uygulamalar sonrasında batıklar, kızarıklar ve sivilce güzelliğinize gölge düşürmesin. Glikolik asit ve çay ağacı özlü ürünler ile bakım yaparak bu görünümü yok edebilirsiniz. Bu ürünleri kullandığınızda güneşe çıkmamaya özen gösterin.

BONUS: Bacaklara Kese Nasıl Yapılır?

Kuru fırçalama gibi kese uygulaması da ciltteki ölü derileri atmaya yardımcı olur. Kan dolaşımını hızlandırırken, selülit oluşumunu engeller. Bacaklara kese yapmadan önce kaliteli bir kese kullanın. Ilık veya sıcak su ile duş alın ve vücudunuzu sabunla yıkayın. Durulandıktan sonra, bacaklarınızı dairesel hareketlerle keseleyin. Keseyi çok bastırmadan uygulayın. Aksi takdirde tahrişe neden olabilirsiniz. Keselem işleminin ardından bacaklarınızı ılık su ile durulayın. Sabun veya duş jeli ile yıkayın. Keselendikten sonra nemlendirici krem kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close